Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra F 1.4benzin, miért...

Opel Astra F 1.4benzin, miért pörög a motor magátol?

Figyelt kérdés
Gyakran előfordul, hogy menet közben néhány másodpercre felpörög a motor gázadás nélkül 1500-2200környékére, néha majdnem háromezerig is felmegy. Mindez átltalában hideg motorral fordul elő városban, de volt már hogy 95fokos hőmérsékleten is eljátszotta. Legjobban az idegesit, hogy mindeközben idiótának néznek, h miért pörgetem ennyire a gépet 20as tempónál

2016. máj. 23. 13:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Na álljunk meg egy pillanatra. 20-as tempónál, sebességben csinálja ezt? Azt nehezen hiszem. Nem véletlenül az alapjáratod ingadozik? Azaz üresben, álló helyzetben, vagy sebességváltásnál, amikor épp kinyomod a kuplungot?
2016. máj. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
például kettesben egyszercsak azt veszem észre hogy elkezd húzni magátol. ilyenkor vagy kikuplongolom, hogy ne gyorsuljon, vagy kuplung nélkül fékezem, hogy lefojtsam kicsit-ilyenkor általában magához tér és egy kisebb rángatózással tovább megy probléma mentesen...amig ujra nem kezdi. Mindez teljesen kiszámithatatan, mert van hogy napi 150km városi autózás közben szépen viselkedik, de van hogy 5percenként figurázik
2016. máj. 23. 14:05
 3/12 A kérdező kommentje:
férjem már nemis hisz nekem, egy egész hétre autót cseréltünk, hogy kipróbálja az opelt, de nála nem figurázott
2016. máj. 23. 14:07
 4/12 anonim ***** válasza:

Azt nem hiszem hogy sebességben menet közben felpörög mintha gázt adnál


Akkor csínálja szerintem mikor kinyomod a kuplungot.

Ezt azért csínálja mert az alapjárati léptetőmotor kezdi megadni magát.

Vagyis az alapjáta car az autónak

Ami nem meglepő mert 10 f astránál 9 ben car:-D

Léptetőmotor csere a megoldás

2016. máj. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
47%
Induljunk a legegyszerubb oktol (plane, ha masnal nem jon elo): nem lehet, hogy te nyomod meg valamiddel veletlenul a gazpedalt?
2016. máj. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
tuti nem nyomom véletlenül. férjem dolgozni járt vele 2x20km oda vissza, városban alig 5kilómétert futott vele naponta én viszont kizárólag csak városban használom napi átag 75km-t.
2016. máj. 23. 14:14
 7/12 anonim ***** válasza:

Kellemetlen hiba. Balesetveszélyes is.

Nekem egy dízel autómnál volt ilyen. Beült a szaki anyósülésre egy diplomatatáska műszert rádugva az autóra.

Mentünk, ő meg törölgette a hibakódokat, 20 perc volt kb.

Utána többet nem csinálta. De a dízel egész más tészta.

Hibakiolvasás először

Hozzáértő megbújhatná

2016. máj. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
Apám Astrája is csinál ilyet. Alapjárati motor már 2x cserélve lett de baromi sokszor van, hogy beindítja az ember, motor felbőg és gyakorlatilag gáz nélkül lehet vele a városban közlekedni vele (kb. 50-60-ig simán gyorsul, utána meg tartja ezt a tempót) csak elég szar dolog amikor állsz a pirosnál és ezerrel bőg a motor. És hol csinálja hol nem.
2016. máj. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szervizbe dobjatok be
2016. máj. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 CsakaVW1.9TDi válasza:
Kiderült mi volt a hiba? Az enyém ugyan ezt csinálja.
2021. márc. 4. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!