Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért becézik -szar- -nak...

Miért becézik -szar- -nak (merga) a Mercedest? Szerintem van az olyan patinás és jó autó, hogy ilyen becenév nem illik hozzá. Nekem ugyan nincs Mercedesem, de nem örülnék neki ha mások lépten-nyomon "mergának" (szar) neveznék.

Figyelt kérdés
2016. máj. 26. 13:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Milyen nyelven jelent a merga sz@rt?
2016. máj. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Szerintem nem leszarozni akarják...
2016. máj. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem hallottad még azt hogy canis merga?
2016. máj. 26. 14:00
 4/15 Koaxk Ábel ***** válasza:

Ennek az elnevezésnek semmi köze az általad írt szóhoz, szókapcsolathoz!


Ez csak kialakult a köznyelvben, hogy Merga, Merdzsó, Merci, stb... mint ahogy a BMW-nél a bömös, bömbi, bimmer vagy akár a Peugeot-nál a PUG, de gondolom egy csomó ilyen van még.


Szerintem ezek csak sima szlengek nem kell túlragozni, és szerintem rajtad kívül másnak ez nem is ugrott be erről!

2016. máj. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Pont ez a furcsa nekem, hogy rajtam kívül másnak nem ugrott be...
2016. máj. 26. 14:24
 6/15 anonim ***** válasza:
22%
Talán azért, mert az emberek nagy része nem beszél latinul, aki meg igen, az tudja, hogy ilyen latin szó nincs. :P Merda, az a szar. Hasonló formában átvette a legtöbb újlatin nyelv (pl. a francia "merde"), de g-vel kb. senki sem használja, csak egyes félművelt magyarok.
2016. máj. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Pedig én nagyon sok helyen G-vel olvasom, régi írásokban is, és ez a fajta becézése a Mercedesnek sokkal inkább vall félműveltségre.
2016. máj. 26. 16:02
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Inkább a te állításod tűnik félműveltségnek, vagy csak az internetet nem tudod megfelelően használni. Nem tudok latinul, de nagyjából 1 perc volt megtalálni a gugli segítségével, hogy mivel kevered össze a merga becenevet.
2016. máj. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
16:02 Igen, régen is voltak, akik rosszul tudták. Akkor ugyanis nem volt gugli, hogy 1 perc alatt megtalálják a helyes megoldást. :P Továbbra sem tudom, miért látsz bele ebbe a szóba egy olyan értelmet, ami nincs benne, és egyébként is hülyeség.
2016. máj. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Látom te az a fajta vagy, aki szeret sértegetni másokat arctalanul és névtelenül (nagy bátorságra vall). Már akkor használtam internetet, amikor neked még a liberó lecserélése volt a legsürgetőbb problémád, és ha beírod a "gugli"-ba hogy canis merga (így G-vel) rengeteg találatot dob ki és mind a kutyaszarra utal. Na most, lehet hogy a latinban ez D-vel van, de ettől még milliók ismerik G-vel.


Nem is erre irányult a kérdésem, hanem hogy miért van annyi ostoba ember, aki ugyanezt a szót használja a Mercedes-re.

2016. máj. 26. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!