Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó belső terébe beépített...

Autó belső terébe beépített színes éjszaki fény pontosan mi célt szolgál?

Figyelt kérdés

Főként olyan versenyautókban szoktam látni,amelyekkel éjszakába nyúló versenyt mennek.

Általában UV vagy kék színű LED szokott lenni,ami a vezető feje fölött vagy mögött van elhelyezve.

Annyit tudok,hogy segít az éjszakai vezetésben.

De mégis hogyan?

És milyen megnevezéssel kapni ilyen cuccot?



2016. máj. 26. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Mielőtt bevásárolnál, azt tudod ugye, hogy közúton ilyesmit nem szabad használni?
2016. máj. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Maximum annyiban segít, hogy jobban látja a kocsi belterét, tekitnve, hogy egy versenyautónál általában a célszerűség az első.
2016. máj. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Beviz Elek ***** válasza:
25%

Vigyázz mert valóban tilos használni. Ezért van a Leon Cupra-ban gyárilag benne!


Nem tudom hogy miért segít, de nagyon jól néz ki.

2016. máj. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen tudom,hogy ilyen dolgok csak engedéllyel használhatóak.

Az viszont lehetséges,hogy nem is a jobb látás miatt van,hanem hogy könnyen megtalálhatóak legyenek a kezelősgombok.

2016. máj. 27. 07:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem...

Régen nálunk is lehetett kapni bíborszínű kis lámpát, tulajdonképpen szem előtt van.

Éjszakai vezetésnél segíti a retinabíbor képződését, hamarabb alkalmazkodik, jobban lát az ember világos rész után sötétebb részbe érve.

2017. máj. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!