Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Japán autók tényleg jobbak...

A Japán autók tényleg jobbak értem ezalatt a megbízhatóságot mint az európai társaik?

Figyelt kérdés

Autó vásárlás előtt állok

Audi a4 2004-2005

Vw passat 2004-2006

Mercedes c 2002-2004

Toyota Avensis 2003-2006

Nissan Prinera 2004-2006

Honda Accord 2003-2005

Mazda 6 2003-2007

Benzinesek jöhetnek szóba ,diesel nem érdekel... A felsoroltak férnek beke a keretembe 1.5 - 2millio ft ig

Ismerőseim a japán autókra akarnak rábeszélni

Vélemények ?


2016. máj. 27. 01:19
1 2 3
 1/28 Tomcatters ***** válasza:
49%

Szerintem igen ,

Nálunk a családban csak japán autók voltak Nissan cherry1.3 gl benzin 85-93ig .. primera 93-2014 ig megvolt 1.6 benzin közbe parhuzamba 2001-máig corolla

Es accord 2004-máig .. soha egyik egy percet nem töltött szervizbe a kötelező szervizeken kívül.. de ott is csak olajat cseréltek .. szűrő...stb

Én csak jot tudok elmondani a japó gépekről

Viszont nagybatyjamnak VW golf 3 1.9 tdi volt joparszor szervizbe... addig kolcson corollankal járt most van neki agy golf 4 1.9tdi ujonan vette ,azzal eddig még semmi igaz van vagy 38 ezer km benne es van egy peugeot 206 1.4 hdi ...azzal szinten voltak bajok jócskán sajnos ...

2016. máj. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
nem megbízhatóbbak feltétlenül,előttemlevő ráadásul összehasonlít egy turbodízelt egy szívóbenzinessel.Turbodízellel jóval többet mennek még ha a km-ben nem is szerepel annyi,így persze hogy többet kell hordani szervízbe mint a szívóbenzin társait.Honda Accord is ha elmenne 400+E km-t nem valószínű,hogy nem kötne ki szervízben.Csak amit itt megvesz sok ember turbódízelt állítolagos 180E km-el és nem győzi szervízbe hordani és szidni,hogy ezzel a szarral minden baj van 180e km nél....Ami valójában 500-600E km a kereskedőnek köszönhetően.
2016. máj. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Tomcatters ***** válasza:
66%

Újként lettek véve tdi , azért hasonlítom össze,mert ezek voltak szűk családon belül :)

Egyebként a primerat 550 ezerrel adtuk el bontatlan motorral :)

Cherryt is szint ugy bontatlan motorral adtunk el 300-320 ezer kornyeken volt benne ..mostaniakban még nincs annyi corolla 200 ezer 0 hiba accord 143 ezer 0 hiba ezek is ujkent lettek vásárolva

3 golf tdi be 350-400 e körül jöttek a hibak ha jol emlekszem

2016. máj. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Tomcatters ***** válasza:
66%
Van egy ismerősöm neki mar 500 korul van ugyanebbe a 7 .gen accordba 2.0 benzines .. szinten bontatlan a motorja kuplungot cserélt par hónapja es lengőkarokat :)
2016. máj. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
68%

Minden autó jó autó. A Mercedest tartom talán a legjobbnak, ennek ellenére még csak nem is ültem benne.

Harminc éve csak japán autóm van, ebből 25 éve csak automata.

ez alatt a harminc év alatt volt vagy hat kocsim, de csak tavaly kellett szervizbe mennem a kicsikével.


az automata váltók soha nem romlottak el.(mert japó)


Nissan

Subaru

Honda

Mazda

Toyota

Isuzu

Suzuki


mind kiváló.

2016. máj. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 joco5582 ***** válasza:
73%

Ugyan nekem csak két autóval van tapasztalatom, és azt kell mondjam, hogy a Japán jobb.

Mindkettő alapautó, egy Seat és egy Mazda. A Seatot újonnan vettük, mert azt gondoltuk az új autó jó autó. A Mazdát, meg azárt vettem, mert az újra ráment a gatyánk is és igazán sose volt jó. Nem kényelemre és extrára gondolok - csak úgy általában hiba jelzés és költséges javításokra.

A Seat fűtött garázsban hétvégi autóként tartva, a Mazda 5. tulajtól 14 évesen százszor megtekert órával lett vásárolva. A VW technika vitte a pénzt, úgy évi checkengine befigyelt, ami rendszerint cserét igényelt. Ezzel szemben a Mazda egyszer járt a 10 év alatt diagnosztikai központba. Mondjuk úgy alapjárat finomhangolásra.

Mint autó jó a német technika, de ha egy alap kis autót nem tudnak 3 év gondtalan használatra tervezni, mit is várhatnék egy komolyabb modelltől? Tudom a logika túlságosan egyszerűsít, de építtetnél házat olyan kőművessel aki a kerítésedet se tudta felhúzni?

2016. máj. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
75%
Alap dolog, hogy japán mentalítás teljesen más mint az európai vagy amerikai, ez nem csak az autóiparban hanem minden másban is így van. Számukra szégyen ha valami olyasmit adnak ki a kezeik közül amit nem tartanak a lehetőségekhez képest legjobbnak.
2016. máj. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
0%
akkor elnézést kérek,lehet hogy csak az én ismerettségi körömben voltak jók a VW-ek és nekem a dízel Audi.Viszont mazdáról tudok infot,konkrétabban 323-as mazda és 260E-nél motorcsere volt...pedig szerette a kocsit.Tehát talán mindegyiknél fordulnak elő jók és rosszak.Azt gondolom nagyban függ a gazdától és a használattól.Minden kocsi mást igényel...
2016. máj. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
23%

A japánok is azért tűnnek olyan jónak, mert mind egyszerű benzinesek, ritka bennük a dízelmotor, viszont azokkal már van is probléma. Míg a német autók 90%-a dízel. Viszont a németekből is a benzinesek nagyon jók és agyonüthetetlenek, főleg a VW-Audit veszel, olyat, ami még nem FSI. A Merciket annyira nem ismerem.

VW-ből érdemes venni ebből az évjáratból 1.8 turbóst, 2.0 szívóbenzint, esetleg a 2.8 V6-ost (nem tudom milyen erős autó kell). 2 millióért benzines motorral újszerű Passatot veszel fullosan.

Audi A4-ben szintén 1.8T, 2.0 benzin, meg ebben még van a 3.0 V6 benzin is, ami szintén nagyon jó motor lett. Vagy van 2.4-es is. Persze az 1.6-osok is nagyon jók, de szerintem túl gyenge.

Én mindenképpen a németre beszélnélek rá.

2016. máj. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
47%

Ennyi!

[link]

De meglehet nézni bármelyik évben,hogy kik végeznek elől.

2016. máj. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!