Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért fogyaszt a simson...

Miért fogyaszt a simson kr51/1-em 100km-en 3-3,5 litert?

Figyelt kérdés

karburátor: 16n1-5

a karburátor ezzel a beállításokkal nem igazán ment, ezt értem arra hogy a levegőcsavart csak 0,5-1 fordulatra kell kinyitni szerintem ez baromság, be nem indul a motor tőle.

benzinszint rendben van.

Nekem a súbertű pedig középre van rakva (nem tudom melyik rovátka)nem pedig a táblázat alapján felülről a 3. akkor szerintem túl fel lenne emelve.


2016. máj. 27. 06:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Teljesen normális fogyasztás, két ütemű... sokkal kevesebb fogyasztást nem fogsz elérni vele. MÉg egy modern robogó is kér 2,5-3 litert.
2016. máj. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Normál üzemben (nem csutkagázon) azért picit sok az a fogyasztás, de ha sikerül rendesen beállítani a karbit, a gyújtás is jól áll, no meg nem szorulnak a fékek(!) akkor 0,5-1 literrel. Persze ha robogós stílusban motorozol (téped a gázt, nagyokat fékezel) akkor ez ahhoz képest normál fogyasztás.
2016. máj. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

A levegőcsavar 1,5 fordulattal való kitekerése egy általános beállítás, illetve inkább kiindulópont. Innen kell kezdeni a beállítást. Az optimális beállítás ettől jelentősen eltérhet, különösen egy öregebb gépnél.

Simsonnál a 3 liter körüli fogyasztás nem meglepő, ezzel tudni kell együtt élni. Mindenesetre le kell csekkolni a gyújtást, karburátort. Meg lehet próbálni lejjebb vinni a benzinszintet az úszóházban (nem túlságosan, mert akkor nagyon elszegényedik a keverék!), tűt lejjebb engedni, súber kopottságát ellenőrizni... Meg kell találni azt a beállítást, amivel megy is megfelelően, de nem eszik túl sokat.

2016. máj. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!