Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért vált a fogyasztás az...

Miért vált a fogyasztás az utóbbi időben ilyen lényegessé?

Figyelt kérdés

Van hogy egyes autóhirdetésekben a típus mellett az egyetlen amit odaírnak hogy mennyit fogyaszt. Ennyire skót mindenki, esetleg tényleg ennyire nincs pénze senkinek? Nálam az elsődleges szempontok a kényelem, vezetési élmény, teljesítmény és menettulajdonságok, biztonság, megbízhatóság, kinézet.

Valahogy úgy vagyok vele hogy ha veszek valamit valamilyen célra (nem csak autóknál) akkor az arra legalkalmasabb és nem a legolcsóbb eszközt keresem (aztán persze lesz egy kompromisszum).



2016. máj. 28. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
fulladj meg a co2-ben, ezt kívánom neked ;)
2016. máj. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Te melyik országban élsz?
2016. máj. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

Nem vagyok milliárdos, és számít, hogy ha elmegyek egy hétvégén egy 300 kilóméteres útra, hogy 6500 forintba kerül, vagy 10.000-be. Jah, ilyen csóró vagyok, hogy számít a 3500 ft.

Aztán neked hogy megy a LaFerrari?

2016. máj. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Max a pénztárca szempont az embereknek és nem a co2. :D

Leglábbis én még nem hallottam olyan embert aki azért panaszkodott volna, hogy de sok a co2 kibocsátása a kocsijának, fogyasztás és drága benzin miatt annál többet.

2016. máj. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Hát jó neked, ha számodra nincs jelentősége a fogyasztásnak.


Nekem két kocsim van, ha dupla ennyi lenne a benzin ára, azt is ki tudnám fizetni, de azért csak nem mindegy mennyit eszik a vas.


Abban van valamennyi igazság, hogy hovatovább már nem is a benzinár a fő szempont, annyi minden mással terhelik az autósokat, hogy szinte már nem is az üzemanyag - legalábbis átlag úrvezetőknél - a legcombosabb költség, hanem a többi sarc.

2016. máj. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
#4 ezért tart itt a világ ;)
2016. máj. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Hol tart?
2016. máj. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Mert sokaknak választani kell; kenyér, vagy benzin? A baj akkor van, ha nincs választás, mert a munkába csak autóval tud eljutni.
2016. máj. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

Nem tudom, manapság mennyivel lényegesebb és kinek miért, de igenis fontos szempont lehet a fogyasztás.

Nálunk csak a páromnak van autója, de pl. a kényelem és a teljesítmény pont nem számít neki, a fogyasztás pedig elsődleges. Nem a pénz miatt, elvégre most olyan csórók vagyunk, hogy szinte sosem használjuk az autót, így a benzin mellett a többi is komoly tétel. S ez még egy kisautó.

Bár akinek a fogyasztás számít, az általában nem hypermiler s főleg nem hobbiból...


Nos, azért nagy eltérések tudnak lenni a fogyasztásban s az már komoly összeg, érthető, ha egy normál embernek is számít. Annyira nem, hogy megfelelő technikákkal lefaragjon a fogyasztásból (pedig elég sokat le lehet, főleg városban, persze ez azért körülményfüggő), de azért a megfelelő autó kiválasztásával is sokat tud tenni, sőt, ezzel tud a legtöbbet. Igen durva hypermiler technikákat ismerünk s alkalmazunk, de a fogyasztásban messze a legfontosabb szerepe az adott jármű ez irányú tulajdonságainak, az időjárásnak és a sebességnek van. Főleg az első kettőnek, ha az utóbbi normális keretek között marad (illetve kisautónál az országúti sebesség sem normál e szempontból, ezért lehet vele kevesebbet etetni városban, ha "megfelelően" vezetünk s nincs dugó).

2016. máj. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!