Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért forog nehezen a főtengel...

Hajnal99 kérdése:

Miért forog nehezen a főtengely csapágy csere után?

Figyelt kérdés
Van egy Piaggio Fly 50 2T 2011 -es robogóm amiben szimeringeket cseréltem kb 1 hónapja és azóta amikor leállítottam menet után hallani lehetett hogy a dugattyú egyből megáll, nem forog kicsit sem , és gondoltam biztosan túl erősen ütöttem és elment minden , hát fogtam magam kiszedtem a blokkot , és szétszedtem az egészet , valóban nehezen lehetett mozgatni a főtengelyt , ezután vettem új csapágyakat és 2 db szimeringet , és blokk szigetelő pasztát , és ma összeraktam, ahogy olvastam , felmelegítettem a csapágyakat hogy minden simán összecsússzon , sikerült is , de amint összeraktam és meghúztam a csavarokat kipróbáltam (beolajoztam az egész házat belülről) és még mindig nehezen forog , ha teljesen meghúzom kézzel át sem lehet fordítani , mi lehet a gond ? Azt mondják hogy hibás a blokk és amikor először ütöttem elment az egész meg ilyenek , ez lehetséges ? Most már kezd elegem lenni a dologól.

2016. máj. 28. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Még az is lehet. De így látatlanba nehéz bármit is mondani.Szerintem vidd szakemberhez mert még jobban elba...atod.
2016. máj. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Vinném szakemberhez , csak ez itt külföldön alig lehetséges mert itt nem nagyon szerelnek motort, ha rossz valami cserélik az egészet horror összegért.És akivel beszéltem "Szakember" nem is nagyon vágta a témát, és ők nem cserélnek ilyeneket szinte soha mert nem éri meg nekik.
2016. máj. 28. 16:18
 3/10 anonim ***** válasza:

A csapágyszerelés bár egyszerűnek tűnik, de nem az.

A főtengelyt ha szétkalapáltad, akkor a két fél már nem egytengelyú, így beszorulhat, aztán meg a hézagbeállítássss... egy hosszú történet.

2016. máj. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg szétkapni megint és összerakni.
2016. máj. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!! Holnap megint szétszedem , szétverni annyira azért nem vertem , meg az az érdekes hogy ha becsavarom a csavarokat amik összefogják a blokkot akkor szorul , ha meglazittom nem , és valahol a csapágynál szorul a gyujtás oldalon.:/
2016. máj. 28. 22:33
 6/10 anonim ***** válasza:
Valamit rosszul hézagoltál ki.
2016. máj. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tömítő pasztával kinyomtam, annak csak tömíteni kell nem ? hézag gyárilag sem volt.Ezenkívül mit hézagolhattam ki rosszul? Köszi! :)
2016. máj. 29. 00:23
 8/10 Zzzoli ***** válasza:

A blokkcsavarokkal nem egészséges összehúzatni egyébként ilyen esetben. Erre van a főtengely szerelő szerszám. Én magamnak csináltam. Szétszedéskor szét tudod vele tolni a blokkot, azaz kitolod vele a főtengelyt, összeszerelésre meg van egy másik féle, amivel tudod húzni a főtengelyt.

Na most amit te mondasz a húzószerszám oldja meg. Összerakás után még mindkét végét picit meghúzatom, ugrik még pát századot és utána teljesen könnyen forog.

Ezt így kell amúgy is hivatalosan.

2016. máj. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek végül sikerült , én hibám volt mert nem voltak a csapágyak teljesen a helyükön, most nagyon jól szuperál! :)
2016. jún. 12. 22:54
 10/10 A kérdező kommentje:
Ha valakit érdekel, rég megoldódott és csak az egyik csapágy nem ment be a helyére teljesen! :)
2016. aug. 14. 01:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!