Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért világít folyamatosan a...

Miért világít folyamatosan a távolsági fényszoró visszajelzője a műszerfalon?

Figyelt kérdés
Van egy 1.4-es 2000-es évjáratú Ford Focusom. Az a gondom vele, hogy a fényszóró visszajelzője ugyanolyan erősséggel világít tompítottnál és távolságin is. Tudna valaki segíteni, hogy ez mitől lehet?

2016. máj. 31. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
Üss rá egy nagyot.
2016. máj. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valszeg érintkezési hiba.
2016. máj. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

No és a lámpákat megnézted már bekapcsolt fényszórónál?

Az a jóslatom, hogy az egyik lámpád szép sárgásan fél fénnyel világít akár tompítottra, akár távolságira kapcsolod.

H4-es izzónál az egyik szál szakadása idézi elő a jelenséget, de a tiédben már szerintem H1-H7 izzók vannak, és akkor előfordulhat, hogy rossz a lámpa testelése, vagy szétégett a csatlakozója.


Szerintem.

2016. máj. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szia! H4-es izzó van benne, és ahogy néztem mindkét lámpa ugyanolyan erővel világít. Egyszer tényleg széttégett a foglalata az izzónak, de azóta már cserélve lett. Megkérdeztem egy autóvillamossági szerelőt, ős is ezt a testelési problémát említette. Ez kit jelent?
2016. jún. 1. 15:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy valószínűleg az egyik lámpatest nem kap testet, így a két izzószálon keresztül testel a lámpa, ezért világít a visszajelző.

Húzd le az egyik, majd a másik csatlakozóját, és amelyiknél megjavul, azt kell javítani.

2016. jún. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a választ. Mármint arra gondolsz, hogy a lámpa csatlakozóját húzzam le, vagy az izzót vegyem ki a foglalatból?
2016. jún. 2. 09:58
 7/8 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam, amit javasoltál, lehúztam először az egyik, majd a másik fényszóró csatlakozóját, de ugyanúgy viágított mindkét esetben. Az a fura, hogy reflektornál, mintha gyengébben viágítana a visszajelző, tompítottnál meg erősebben. Nem pont fordítva kéne lennie?
2016. jún. 2. 10:35
 8/8 Palixx válasza:
Szia, megoldódott a probléma? MI volt a hiba? Nálam is ez van sima H4-es izzót cseréltem osram night breaker izzóra. Szépen világít azzal nincs gondom, de a visszajelző is világít egyfolytában ha felkapcsolom a világítást. Tipp?
2018. jan. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!