Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől pörög fel az alapjárat?

BigB84 kérdése:

Mitől pörög fel az alapjárat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem olyan rég vettem egy Derbi Rabasa motort, és egy karburátortisztítás után problémák léptek fel (előtte nem volt ilyen gond).

Próbálom megfogalmazni, hogy mit csinál a motor:

-Beindítás után üresben a motor felpörög mintha maxon húznám a gázt

-Ha behúzom a kuplungot akkor is csinálja

Viszont:

-Sebességben nem produkálja ezt a hibát (tehát nem megy magától a motor)

-néha nem egyből pörög fel csak 5-6 mp után, vagy egyáltalán nem pörög fel, csak miután húzok egyet a gázon


Amiket már néztem:

-alapjárati csavar jól van beállítva

-a súber elvileg nem akad fönt (bár nem a legjobb a bovden, de amennyire néztem ha visszatekerem a gázkart, a súber is visszaugrik a helyére - persze ettől függetlenül még elképzelhetőnek tartom, hogy ott lesz a baj)


Tud valaki valamilyen megoldást a problémára? Mert így igen nehézkes használni, konkrétan ha pirost kapok egyesben kell engedni a kuplungot, hogy ne pörögjön úgy fel. (Az meg ugye nem tesz neki túl jót).



Előre is köszi a válaszokat!



2016. jún. 1. 12:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Kevés levegőt vagy túl sok üzemanyagot kap
2016. jún. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Akkor fulladna, inkább midnkettöböl soakt akp.
2016. jún. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!