Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor visszafojátsa nagyobb...

Donát Sarkadi kérdése:

Motor visszafojátsa nagyobb Kw-ról lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Láttam pár ilyen kérdést, de nem kaptam minden kérdésemre választ.

A2-es jogosítványt csinálom éppen és motor vásárlás előtt állok. Az lenne a kérdése, hogy ha vissza szeretnék fojtani egy nagyobb erejű motort, hogy tudnám ezt megtenni? Hol lehet ezt elintézni és árban ez mennyit jelentene?


Egy mt-07-t szeretnék visszafojtani. Ezt a motort szeretném később is használni az A korlátlannal is fojtás nélkül.


Válaszokat előre is köszönöm!



2016. jún. 2. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Fojtani csak azt lehet amiből eleve létezett kisebb teljesítményű motor, ahol is pontosan le van írva miként van fojtva. Ez típustól függő, általában mechanikusan (légszűkítő a belépő levegőnél vagy a kipufogónál, esetleg gázkarütköztető) és szoftveresen is fojtva vannak. Ez utóbbi a programozott befecskendezésnek egy másik befecskendezési térképet ad.

Ez után kell egy hivatalos (teljesítmény)mérés és új forgalmi és persze törzskönyv, ez ugye 6+6eFt.

Maga a fojtás kivitelezés jó pár 10 000Ft, ebben biztos vagyok.

Én egészen biztosan nem foglalkoznék ilyesmivel, vennék egy megfelelő motort és később irány "A" jogsi, majd az áhított motor.

Széles utat. GSR600 30/F

2016. jún. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 veterán vas ***** válasza:
40%

Kevered a motor műszaki adatait és a jogosítvány kategóriát. Két külön dolog.

Technikailag semmi akadálya nincs egy motor visszafojtásának, az elkészült eredmény mérhető, sőt, még hivatalos írást is kaphatsz róla. Viszont a vizsgabázison, a motorod a gyári paraméterei a mérvadóak. Senkit nem érdekel, ha valóban gyenge vagy öreg a blokk, vagy ha tényleg vissza lett fojtva.

Visszatérve az elejére:

a vizsgabázison nem kérdezik van-e az említett motorerőhöz passzoló jogosítványod?

Ahogy a rendőr sem fogja kérdezni, hogy milyen erős ez a motor? A forgalmiban "ennyi" Kw van, ahhoz "olyan" jogosítvány kell és kész. Szerintem nem járható út.

2016. jún. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Már több ilyen kérdésnél leírtam, csak ismételni tudom:

A jogszabály lehetőséget ad a max. 69 kW-os motor 35 kW-ra fojtására, csak épp olyan cég nincs amelyik elvégezné a munkát, mert a rajzok, az engedélyezés és az egyedi forgalomba helyezés annyiba kerül, mint a motor, így elég kicsi rá az igény.

2016. jún. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez a módszer használtmotoroknál is érvényes?
2016. jún. 2. 21:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Érvényes.
2016. jún. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
No és azt elfelejtettem írni, hogy úgy kell elvégezni az átalakítást, hogy otthon házilag ne tudd visszaállítani.
2016. jún. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. jún. 3. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!