Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem indul a robogóm?

Pirosfény János kérdése:

Miért nem indul a robogóm?

Figyelt kérdés
Van egy Kymco Agility 50 (4T) robogóm. Szeretném a nyáron használni, ezért elvittem a szerelőhöz, hogy készítse fel a szezonra. Került bele új akku és gyertya. Szelephézag beállítást is kapott. Ezenfelül szívótorok talp és szívótorok tömítésének cseréje is meg volt. Benzinszűrőt, benzincsőt is cserélt. Levegőszűrőt, karbit is kitakarította és beállította. Nem is volt vele baj 2-3 napig. Indult pöccre. Tegnap viszont nem indult önindítóval.A motor forgott, akksiban töltés volt..de valamiért "nem kapta el", szerencsémre berugókarral elindult. Aznap nem is volt vele baj utána. Ma viszont se önindítóval, se berugókarral nem indul. Töltés megint van, minden működik, forgatja is az önindító motort..de ennyi. Nem indul. valami tipp esetleg mi lehet a baj?

2016. jún. 2. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kap benzint. Hogy miért,azt innen nem lehet megmondani...
2016. jún. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez már egy jó kiinduló alap, köszönöm.
2016. jún. 2. 20:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Kezd ott hogy a akrbiig egyáltalán jut-e el benzin.
2016. jún. 3. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

vagy sok benzint kap, vagy nem kap.

Vedd ki a gyertyát, úgy indítózzad kb 2*5 mp-ig, utána tedd vissza a gyertyát, és nézd meg indul-e. Én jártam így a kétüteművel, szerintem lehet ilyesmi baj a négyüteműben is.

Vagy a másik véglet, nem veszi fel a benzint. Gyújtás nélkül rugdossad egy kicsit, utána gyújtás rá, és rugjad vagy tekertesd. Nekem ilyen sűrűn van mindkét kymcommal. Ha hosszabbat áll (pl 1-2 hét) akkor van, hogy gyújtás nélkül 60szor (igen, hatvanszor) rá kell rúgni, mire el tudom indítani, pedig az egyiken 1500 km-el ezelőtt lett felújítva a karbi, a másikban meg 300 km-el ezelőtt lett cserélve. Szóval ez lehet "típushiba", de van ilyen. Én nagy "kymco-s" vagyok, úgyhogy elfogadtam ezt az egy kis kellemetlenséget velük.

2016. szept. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!