Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek megyénként mennyir...

Szerintetek megyénként mennyire változó a használtautó árak?

Figyelt kérdés
Mintha nyugat Magyarországon olcsóbbak lennének, keleten meg drágábbak.
2016. jún. 3. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van. Én Esztergomba és Győrbe néztem két szinte egyforma autót évjárat, pontos típus még a színe és a kivitele is egyezett, és árban 100 ezer forint volt az eltérés és persze a Győri volt olcsóbb. Bár mondták nekem hogy nagyjából egyformák az árak, de amik nagyon Keletre vannak azok már tényleg jóval drágábbak és vagy nagyon megkímélt, alig használt darabok voltak mert ugye kevés pénzből nem igazán tellett üzemanyagra, vagy keveset futott de nagyon lelakott autók voltak.


Én egy Ford mondeot néztem Nyíregyháza mellett amikor rokonlátogatáson voltunk pár napot akkor ott is körbe néztem hogy mi a kínálat merő kíváncsiságból és igen csak voltak eltérések. Egy majdnem újszerű G Astrát néztem ki Sedan 80 ezer km volt benne 2002 es évjárat dízeles, alig használt, kívül nagyon szép volt, alján nulla rozsda, a motortér is olyan tiszta volt hogy akár enni lehetett volna rajta, viszont az utastér belül olyan volt mint a hányinger és elkértek érte majdnem 1 millió forintot. Én akkor közöltem az eladóval hogy jó akkor ez felejtős, pedig magával az autóval nem volt gond, szép volt a hangja is, meg jól is ment, de az üléskárpit több helyen foltos volt, az anyós ülésen lehetett látni hogy sokat ült rajta egy igen túlsúlyos ember, még szakadás is volt rajta meg a hátsó ülés sem volt valami extra, ez még nem is lett volna baj, mert agyaltam rajta hogy bontóba veszek komplett ülés szettet mert neten utána néztem előtte a képek alapján már láttam mi van hogy kb mennyi de amikor láttam közelebbről a műszerfalat hogy többször felbontották már meg még kitudja mit műveltek vele akkor döntöttem el hogy felejtős. Ezt a típust Kombiba néztem Esztergomba és Győrbe mert ott egy ismerősöm mondta hogy szerinte még az se lenne rossz választás, és árban az Esztergomi 2002 es évjáratú 680 ezer forint volt igaz 180 ezer km de pöpec állapotban volt, vezetett szervizkönyvvel, számlákkal meg minden megvolt hozzá, plusz felújított fékrendszer és sok más egyéb alkatrész cserélve volt. A Győri is hasonló volt de ott mondta az eladó srác hogy az indítómotor már a végét járja arra szánjak kb 35 ezret, de ha gondolom akkor ő kicserélteti nekem és akkor +40 ezerrel drágábban vihetem, de akkor mondtam hogy kösz nem maradok az Esztergominál. Azt meg is vettem már több mint 2 éve. Szervizbe csak akkor járt amikor vittem átnézetni és műszakira felkészítettem, akkor is csak a kézifék kötelet kellett cserélni, meg a jobb gömbcsuklót javasolták hogy cseréljem, de minden más jó volt, akkor csináltattam olajcserét és a szűrő betéteket olajszűrő, légszűrő, pollenszűrő is cserés volt, kapott új vezérműszíjat is, akkumulátor az új volt benne amikor vettem, egyedül még a fényszórókat kellett políroztatni meg a jobb visszapillantó tükör burára kellett új külső burkolat mert nem volt meg, és azóta már 20 ezer km-ert levezettem és semmi baja nem volt.

2016. jún. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2006-2009 közötti opel astra h meg focusokat nézegetek (benzines) és nyugat Magyarországon több száz ezerrel olcsóbban kínálják mint keleten. Talán az ország nyugati részeiben többet futnak, akár ingáznak is a sógorékhoz és ezért többe futottak valójában és lelakottabbak?
2016. jún. 3. 13:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Kelet MO amúgy is sok mindenben el van maradva, pedig nyugat sem arrol hires hogy jaj de jo minden.
2016. jún. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Békés-megyében egy 500-ezres autó 100-zal drágább, mint egy kicsit nyugatabbra. Egy pár éve 146-ost vettünk havernak. Ami Békésben volt, az egy lefingott szar, szakadt kárpittal. Utaztunk még 100 km-t és megvettünk ugyanazt jó állapotban 100-zal olcsóbban.
2017. jan. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én utoljára 5 éve kerestem használt autót. (Szintén H Astrát.) Mivel Pécsi vagyokés a munkám miatt hetente járok Budapestre, e két városban nézelődtem főleg. Nem vettem észre, hogy lényeges jellemző árkülönbség lett volna akkor.

Nyugat magyarországon elképzelhetőnek tartom. Bár ott mivel több a munka, magasabbak a keresetek, pont arra számítanék, hogy olcsóbban is szabadulnak egy-egy használt öregedő géptől.

Mostanában sokat járok Vas megyében. Az tűnt fel már évekkel ezelőtt is, hogy kb minden második autó ami szembe jön H Astra. A falvakban is majdnem minden ház előtt H Astra áll. Ott valamiért nagyon népszerű ez a típus. Lehet volt annak idején valami nagy dolgozó akció (Szentgotthárd) az Opelnél.

2017. jan. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!