Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nincs már gáz a klímában...

Ha nincs már gáz a klímában és úgy használom az tönkreteheti?

Figyelt kérdés
Most őszintén nincs pénzem feltöltetni mivel munkanélküli vagyok, de azt sem akarnám hogy tönkremenjen a motorja vagy nem tudom. De viszont nagyon meleg van...

2016. jún. 4. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Ha nincs benne gáz, akkor nem hűt semmit, úgy mi értelme használni? Ilyen logikával nem csoda, hogy munkanélküli vagy.
2016. jún. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Ha nincs benne gáz, nem is fog hűteni. Bekapcsolhatod, de hiába: felesleges, mert hidegebb nem lesz, csak a kinti levegőt nyomod be hűtés nélkül, azt pedig megteszi neked a szellőzőventillátor is. Ha automata a klíma, akkor nem tudod külön kikapcsolni, a vezérlés kiszámolja, hogy most mennie kell, meg is húzza a villanykuplungot, oszt' semmi.

Viszont a gáz nélkül használt klíma nem hosszú életű. Ha automata, akkor éjjel-nappal pörgeti a kompresszort, hogy hűtsön, de nem hűt. Ha manuális, akkor is folyton be van kapcsolva, mert "hátha lehűl", de nem fog, mert gáz nélkül nem megy a körfolyamat. Csak a gáznak ezen kívül van egy másik funkciója is: hordozza azt a kevés kenőanyagot, ami a rendszer működéséhez szükséges. Ha nincs gáz, kenőanyag sincs, a kompresszor pedig nem szeret szárazon forogni.

Úgyhogy értem én, hogy nincs pénz (meg értem én a többi, hasonló kifogást is: "ez mán csak melósótó, nem kőtök rá", "mán ez olyan öreg, rákőtenék húszezret, akkor se tudnám eladni ötvennél drágábban", "higgye el, megvón' rá a péz, de hát pont most vitte le a szél a tetőt" - sokat hallottam már), de azért ha megoldható, inkább ne veresd a klímát gáz nélkül. Egyrészt úgysem hűt, másrészt még tönkre is mehet.

2016. jún. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

Az a baj, hogy ha nincs benne gáz, akkor úgy is tönkremegy ha nem használod.

A klímát hetente min. egyszer, 5-6 percig a legnagyobb hidegben is járatni kell, mert a rendszerben lévő gáz "ápolja" a rendszer gumi tömítéseit. Ha sokáig nem kapcsolják be, vagy feltöltetlenül megy, a gumi alkatrészek kiszáradnak, megrepedeznek, és a gáz könnyen elszivárog a rendszerből.

2016. jún. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tesz tönkre semmit, be se kapcsol gáz nélkül a klíma.


" Ha nincs gáz, kenőanyag sincs, a kompresszor pedig nem szeret szárazon forogni."


Gondoltam szólok, hogy nem véletlenül van nyomásérzékelő a rendszerben! Ha kicsi a gáznyomás, akkor a kompresszor se kapcsol be! A hajtótárcsa forog állandóan, de a kompresszort nem hajtja meg csak ha a kuplungja összezár. Ennek van az a jellegzetes csattanó hangja.

2016. jún. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Így használni sem tudod szóval véletlen sem elsz baja. :D
2016. jún. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ma bekapcsoltam mivel azt mondtátok hogy hetente 1x be kell kapcsolni, hát egy nagyon kicsit érezni lehetett hogy hideg levegőt fúj, de csak annyi mint egy szúnyogcsípés.. :)
2016. jún. 5. 01:58
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az is arra voantkozik ha minden rendben a klimával. D:
2016. jún. 5. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ennyi sületlenséget...

Ha lesz rá pénzed nézesd át és töltesd fel, addig ne kapcsold be. Ha nincs a rendszeren egy bazi nagy lyuk, akkor nem megy tönkre.

2016. jún. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!