Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy kamionszerelvény Európában...

Egy kamionszerelvény Európában akkor sem lehet hosszabb 18 méter 75 centinél (25 méter (lenne) a cél), ha a megendegett legnagyobb össztömege soha nem lesz több 20-25 tonnánál?

Figyelt kérdés

Magyarán a tömegét a forgalmiban limitálnák?


Lehetnek ilyesfajta kivételek a szigorú 18.75-ös szabály alól?


Ha kérhetem csak szakértők válaszoljanak! "Nem lehet több és kész, mert én azt mondtam" típusú hozzászólásokra nincs szükségem.



2016. jún. 5. 17:56
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Értem, most már világos, nem minden a tengely-terhelés. Nem gondoltam arra, hogy egy szűk kereszteződés, vagy akár egy körforgalom is jelenthet problémát. :)
2016. jún. 6. 12:11
 12/14 anonim ***** válasza:

Akkor akár el is árulhatnád mire használnád azt a kamiont.


Ha 20 - 25 tonna lenne egy 25 méteres össztömege, akkor nagyon kevés rakományt lehet majd rajta, szinte üres.


Skandináviában mindenfelé járnak ezek, Hollandiában is vannak, és kísérleti jelleggel máshol is.


Az oroszoknál is valami 24 méter a megengedett hossz, de csak 38 tonna összben.


Ugye itt nem is tömeg ami leginkább aggasztja a szabályalkotókat, hiszen 44 tonna így is sokfelé lehetsz a hagyományos nyergessel is, hanem inkább a hossz.


Parkolni is nyögvenyelős lenne ezekkel a "kontinensen" - hiszen Svédország is az - mert a mai kocsikkal is alig találni parkolót.


Őszintén szólva nem lenne ötletem egy 25 méteressel hol a fenében állnék 18 óra után pl. Németországban.

2016. jún. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

HakapesziM:


Még mindig: Nem csak vaskockákat kell szállítani. Rengeteg kamion szaladgál térfogatban kimaxolva, súlyban meg jelentős tartalékokkal (felsorolni se lehet annyi iparágat amire ez igaz) nagyon durván számolva, 30%kal nőne a hossz, 30%-kal több súly, én pl azokkal az árukkal amit szállíttatok gond nélkül fullra tudnék pakolni egy ilyet is. Nem is beszélve a nem halmozható árukról

2016. jún. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Hello!

Ilyen kérdéseknél(szerelvény méretei) európában a 96/53/EK(ha jól emlékszem) irányelv a mérvadó.Tehát nem számit a súly, ha hosszabb 18,75m-nél akkor túlméretesnek számit,bár ha jól tudom akkor csak 24 méternél hosszabb szerelvényekre kell csak engedélyt kérni, legalábbis mi a 18,5 méteres 2,9 m széles betonelemeket állandóan engedély nélkül hordtuk.


A 96/53/EK-ban meghatározott hosszúsági méreteket túl lehet lépni 1,3m -mel ha a járműre daru van szerelve.pl.:18,75+1,3 m lehet egy "tipikus tüzépes"szerelvény hossza.

2016. jún. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!