Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon nehezen tudom sebességb...

Mindenf kérdése:

Nagyon nehezen tudom sebességbe tenni az autót, néha már annyira erőltetni kell, hogy félek, eltöröm a sebváltót. :/ Nem csak az egyest veszi nehezen, az összes sebességet.2005 Corolla 1.4,220e km. Mi lehet az ok? Váltó olaj? Vagy váltó csere kell?

Figyelt kérdés

Reccsenés csak hátramenetbe kapcsolva hallatszik néha, de még így is azt a legkönnyebb kapcsolni.


A kuplung normális helyen fog és "húz" is az autó rendesen.


Én 5e km-t raktam csak bele mióta megvettük. Hidegen akkor nem volt gond a váltás, csak miután bemelegedett, kezdett nehézzé válni a váltás, de mára állandósult a dolog.


Érzetre, mintha száraz lenne belül valahol. Nyiszorog is néha, ha "pofozom" üresben.



#váltó #Nehezen kapsolható váltó
2016. jún. 7. 14:21
 1/4 vatafak ***** válasza:
ha van rendesen olaj a váltóban akkor inkább kuplung. Nem emel ki rendesen
2016. jún. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a kuplung nem old ki. Esetleg álló motornál kuplung nélkül berakni, kivenni , akkor mit csinál? Ha akkor is akad akkor váltó.
2016. jún. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Álló motornál normálisan lehet kapcsolni.


Annyi, hogy olyankor néha egyértelműen lehet hallani azt a nyikorgó fém-hangot. Mintha fém súrlódna fémen.

De nem mindig hallatszik.

2016. jún. 7. 17:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Kuplung esélyesebb.
2016. jún. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!