Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van aki még hasonlóan kezeli...

Van aki még hasonlóan kezeli a kuplungpedált?

Figyelt kérdés
Nem tudom, valaki csinálja-e hasonlóan az elindulásokat és kuplungkezelést, mint én. Egyszerűen nem megy, hogy a sarkam meg legyen támasztva és úgy nyomjam, tartsam a kuplungpedált. Levegőbe van és combból nyomom. Elindulásoknál gondolom, részben ezért van, hogy jobban pörgetem a motort. Másik dolog, nem megy ezáltal, hogy milliméterrel guruljak, tudok lassan menni, de nem annyira, mintha le tudnám támasztani. Próbáltam már, ahogy mindenki csinálja, de lefulladok, mozdul el a lábam.

2016. jún. 7. 15:07
1 2
 1/12 veterán vas ***** válasza:
Ne foglalkozz vele! Több évtizede vezetek, kezdettől fogva így kezelem a kuplungpedált. Az elején én is megpróbáltam "előírásosan" ;) de sehogy nem találtam kényelmesnek. Ha látna egy oktató lehet, hogy szörnyűlködne, de kit érdekel?
2016. jún. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%
A kuplung használata közben a sarkunk nem rakjuk le sehova. Nem is nagyon lehetne, hacsak valakinek nincs 50-es lába, hogy teljesen be tudja nyomni anélkül, hogy a sarka elmozdulna. De nem is így tanítják.
2016. jún. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem is kell a sarkunkat megtámasztani, ezt nem tudom hol tanultad. A kuplungot "combból" működtetjük, egyedül a gázpedálnál kell megtámasztani a sarkad. Egy kopottabb szerkezetnél, ami a tetején fog szinte kivitelezhetetlen a módszered, amellett, hogy teljesen felesleges.
2016. jún. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem is lehet, mert nagyobb a pedál útja, mint amennyit a lábfej tud mozogni.


Ne is gurulj csúsztatott kuplunggal, mert nem tesz neki jót. Nyomd be, tedd sebességbe, engedd el.


Én mindig combból kuplungolok, és sosem pörgetem a motort, csak amikor szándékosan akarom így (pl gyorsan kell kikanyarodnom)

2016. jún. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%
Ugyanúgy használod, ahogy tanítják és ahogy a vezetők 99,9%-a teszi.
2016. jún. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ismerősök, rokonok, mindenki úgy csinálja, hogy sarok megtámasztva és lábfejjel játszik. Van támasztási pontjuk, ami nekem nincs. 45-46-os a lábam, egyszerűen nem megy rendesen. Combból nehezebb ezáltal szerintem.
2016. jún. 7. 15:33
 7/12 anonim ***** válasza:
Kösz a lepontozást, de ugyanazt írtam, mint ti. :D
2016. jún. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Csináld úgy hogy számodra a legjobb.
2016. jún. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy jól beállított üléspozíció sokat segít!
2016. jún. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem pontoztam le senkit. Megpróbálom még, hogy esetleg közelebb rakom az ülést egy fél kattanást kb.
2016. jún. 8. 07:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!