Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyertya csere közbe idegen...

Gyertya csere közbe idegen anyag került be a gyertya nyílásán, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A mai nap gyertyát cseréltem(Ford) viszont az egyik gyertya kivételénél a gyertya porcelán burkolata megtört amely a gyertya nyílásán beesett a motortérbe. Mi történhet ilyenkor ha beindul a motor? Mit lehet tenni? Lesz esetleg nagy probléma belőle?

2016. jún. 7. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Le kell venni a hengerfejet és eltávolítani a porcelánt, sajnos magától nem igazán fog kikerülni a sérülés kockázata nélkül. Mérettől függően beleverheti a dugattyú a hf.-be vagy beragad a kipufogószelephez és akkor azt veri bele a dugattyú a hengerfejbe szerintem, de majd jönnek a nálam okosabbak és megszakértik a helyzetet.
2016. jún. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Ez bizony szívás.Endoszkóp+flexibilis csipesz és sok szerencse.
2016. jún. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Porszívó + vékony cső ami befér a gyertya helyén?
2016. jún. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Porszivo, aztán a porzsákban matatás, hogy kijött-e minden darab.
2016. jún. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem kéne elviccelni szerintem inkább kérdezz meg egy szakembert mielőtt hívod a takarítónőt...
2016. jún. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, legjobb ha elviszem szervízbe, remélem nem okoz(ott) nagyobb jellegű károsodást. Sajnos a kocsi nélkülözhetetlen a mindennapjaimban. Jelenleg a jelenség, 1800-1900-as fordulat felett csörgő hang... hallható, hogy van ott valami aminek nem kéne. Ezért is alacsony fordulat alatt jöttem melóba... de holnap mindenképpen reggel a szervízben kezdem, remélem csak annyi lesz amit az első válaszadó mondott, hogy hengerfej le és ami nem oda való kiveszik, majd minden vissza, és sérülés, károsodás nem keletkezik :/ Bízok a legjobban...
2016. jún. 8. 13:07
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lett volna szabad beindítanod szerintem.
2016. jún. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Járkálj még vele,hátha a hengerfal és a dugattyú is elköszön a szeleppel és a hengerfejjel együtt akkor majd az a 150 ezer ft is nélkülözhetetlen lesz amit javításra fordítasz...XD
2016. jún. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát az a porcelán elég kemény anyag a hengerfal meg relative puha... gondolom nem kell mondani, hogy ez mit jelent.


Ha szerencsét van széttörik és elég apró lesz hogy kipudogószelepen távozzon, de addig is nem fog használni a motornak.

2016. jún. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!