Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üzemmelegen gyorsításnál...

Mucika075 kérdése:

Üzemmelegen gyorsításnál rángat, egy henger megáll. Renault megane 1.4 8v. Lehet ez gyertya?

Figyelt kérdés
Lényeg : Szerintem gyári gyertyák vannak, legalábbis kinéz 19 évesnek. Megtakaritom drótkefével beinditom szépen jár, húz rendesen amint eléri a 90 fokot gázadásra rángat, majd az egyik henger meg is áll. Leállitom kiveszem a delikvens gyertyát, drótkefe, csiszolópapir beinditom megy, húz, kb 5 percig aztán megint rángat. Hozzáértök nem lehülyézös válaszát várnám hogy biztosan a gyertya lesz-e a ludas. Már kapott befecskendezöt, kábelt, nyomásszabályzót de semmi. ami még nem került fel az az uj elosztó de a gyertyát csak ma vettem ki mivel nem tudom hogy köze lehet-e a hömérséklethez neki. de a gyertyák tényleg siralmasak. De attól nem üzemmeleg motornál terhelhetö, melegnél meg már nem? Nem értem kérlek segitsetek.

2016. máj. 29. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha amikor kiveszed olyan mintha olaj égett volna rá akkor lehet még az is hogy abban a hengerben az olajlehúzó gyűrű eltört vagy nagyon kopott.

Ilyenkor annyi olaj jut az égéstérbe hogy "beköpi" a gyertyát.

Mindenesetre ha tényleg nagyon régiek a gyertyák akkor azokat szó nélkül ki kell cserélni

Ha azután is ugyan annál a hengernél van a bibi akkor kompressziót kell mérni a hengerekben

2016. máj. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akár rá is éghetett az olaj de elsö kiszerelésnél egy kb borsószem nagyságnyi világosbarna nem is tudom talán cicakakira(elnézést) hasonlitó gubics(megint elnézést) volt az elektródák helyén ezt lekaparva lepattogtatva kezdett gyertyára hasonlitani. Az olajam fogy de nem csöpög sehol, füst pedig 0. tényleg semmi füst
2016. máj. 29. 19:49
 3/7 anonim ***** válasza:

ha tényleg olajos a gyertya akkor ott gond van

Nem szabad neki olajosnak lennie


Ha mázlid van csak gyűrűzni kell de ha már a henger is kopott akkor csak motorgener segít


Menj el egy szervizbe motordiagnosztikára és kompressziómérésre.

Ha eszi az olajat akkor a károsanyag mérésnél is car lesz az eredmény vagyis az is kimutja akkor.

2016. máj. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Konkrétan olajat nem modhatnám hogy szedek le róla. csak fekete a gyertya átvezetöjének vagy hogyan a nyaajában hivják a végét. és a keresztmetszete a tövéhez képest max egyharmada
2016. máj. 29. 21:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Az a ráégett valami korom is lehet, magyarul enm tökéletes az égés. Most az a kérdés, hogy a gyertya okozta a tökéletlen égést, vagy a tökéletlen égés miatt keletkezett a gyertyán...


Utobbi esetben nem megfelelő levegő-üzemanyag arány az adott hengerben.

2016. máj. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akár hova viszed, gyertyacserével fogják kezdeni és utána mennek tovább. Cseréld ki a gyertyákat és utána kiderül, hogy fenn áll-e még a probléma. Ha igen, akkor viszont akár motorfelújítás is lehet. Mennyit futott az autó?
2016. máj. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
195.000km köszönöm a hozzászólásokat. kapott 4 uj gyertyát, azóta szépen megy.
2016. jún. 3. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!