Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy 50 köbcentis robogó...

Ha egy 50 köbcentis robogó benzinéhez hozzáöntök a tankba tankoláskor 0.5 deci olajat, mind ezt úgy, hogy a saját olajtartályában is van olaj, amely önolajoz, azzal rosszat teszek neki?

Figyelt kérdés

Japán belpiacos, állítólag ez jót tesz neki.



(Szerintem meg több lett a kipufogófüst ezek után, és szerintem ezt így be kéne fejezni. Jól látom? :-D )



#motor #robogó #kétütemű motor #kétütemű robogó #50 köbcentis robogó #ötven köbcentis robogó #japán robogó #japán belpiac #japán belpiacos robogó
2016. jún. 8. 01:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges, max ha füstölni akarsz és oaljat pazarolni.
2016. jún. 8. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%
De miért teszel hozzá olajat ha jó az olajzás? A henger, gyertya, kipufogó hamarabb fog kormolódni ami nem előnyös. Habár fél deciliter olaj nem hiszem hogy jelentős mennyiség.
2016. jún. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet többet ártasz vele mint használsz.

A kipufogó hamarabb fog kormolódni, tömődni.

Nagyobb az esély a gyűrűhornyok kokszolódására, gyűrű leragadásra.

Persze ha fullszintetikus olajjal jársz, akkor talán annyira nem, ezek már nem kokszolnak annyira.


Én személy szerint nem tennék hozzá, maximum akkor ha fúrva volt és bejáratós a gép, és nem elegendő az amit a saját szivattyúja adagol.

2016. jún. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!