Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Legális autóba vonatkürtöt...

Legális autóba vonatkürtöt szerelni? Illetve, hol tudok venni akár használtan is?

Figyelt kérdés
Úgy csinálnám, hogy a sima kürt, és a vonatkürt külön működtethető lenne. Azért is szeretném, mert rengeteg szemétláda van az utakon, és folyton veszélyeztetik a közelekdést (Pl előzésnél padlógázt nyom, hogy ne tudd megelőzni, de megy előtted 40-el 90-es táblánál, vagy direkt hátráltat) és ezekre akarnék rárobbantani 150 decibelt, mert a sima kürt nem elég semmire, mert visszadudál a nyomorult.

2016. jún. 10. 12:10
1 2 3
 1/22 TheCruve ***** válasza:
FEljelent, a rendőr meg kiszedeti veled...
2016. jún. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Jelenthet. Ha a fedélzeti kamerán látszik, mit mit művelt, szerintem őt állítják elő. Pár napja esett, meg velünk, hogy egy kis nyomorék miatt majdnem balesetet szenvedtünk a fent leírt miatt. És ezekre addig kéne nyomni a kürtöt, míg el nem húz, vagy le nem áll, hagy süketüljön meg.

Egyébként: https://www.youtube.com/watch?v=7IRmw2QOfQk

2016. jún. 10. 12:20
 3/22 A kérdező kommentje:
Lényeg, ha nem is vonatkürt, de valami hangos légkürt kéne, ami nem csak egy kis bííp, amit elnyom a motor hangja.
2016. jún. 10. 12:27
 4/22 anonim ***** válasza:
59%

Ha ennyire idegroncs vagy inkább járj busszal.

"és ezekre akarnék rárobbantani 150 decibelt, mert a sima kürt nem elég semmire, mert visszadudál a nyomorult."

Szerinted az nyer, akinek hangosabb a dudája? Ha visszatolsz egy kövér hajókürtöset akkor majd bekussol, vagy behajt bánatában az árokba?

2016. jún. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
70%

a vonatkürt szerintem nagy nyomású levegőlel tűlköl

Kell egy kompresszor is hozzá:-D


Egyébként...

Egyik autoszerelő ismerősömnek van beépítve az 1 es golfjába rendőrségi sziréna(persze illegállisan) el van rejtve a kapcsoló a műszerfal alatt a hangszorója a motortérben van és tudja a szabványos rendörségi sziréna hangokat.

Na azzal mikor az igazoltatáskor használt hangjelet rányomja valami töketlenkedőre, mindíg gyorsan félre áll.

Én annyit röhögtem mikor mellette ültem és mentünk valahova:-DD

2016. jún. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Kompresszor tudom, hogy kell. BMW légrugó kompresszort ajánlják :D

És igen. Láttam olyat, hogy Audis direkt hátráltatta a kamiont kilométereken át, mire a kamionos odavágta neki a hangtechnikáját, és elhúzott. (igaz, ez kamion)

Hát na. Inkább kürtölök rá egy hangosat, minthogy ráhúzzam a kocsit.

2016. jún. 10. 12:43
 7/22 veterán vas ***** válasza:
42%

A KRESz szerint csak jóváhagyási jellel ellátott berendezést használhatsz, amelyik folytonos, egyenletes magasságú és egyenletes erősségű hangot ad.(93-112 dB)


Szóval, vagy vegyél egy erősebb autót, vagy tanulj meg libasorban közlekedni.

2016. jún. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
19%

Biztos lehúzódnék egy 1es golfnak.....


Amúgy meg semmire nem jó! Engem tuti halálra idegesíteni. Többet fogod te hallani mint akiknek nyomkodnád

2016. jún. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Az autó erejével nincs baj. Az a baj, hogy 30-40-el mennek előttem a gazdag nagyképű barmok, és direkt rámfékeznek. Ha meg meg akarom előzni őket nyomják neki direkt. Ilyenkor meg veszélyes, ha jönnek szembe.

És persze, hogy idegroncs vagyok, ha minden egyes alkalommal ezt csinálják.

8-asnak meg annyit, hogy őszintén, én imádom a vonatkürt hangját. Napi szinten dudálnak mellettem mozdonyok, úgyhogy ezzel nem lenne baj :D

Sajnos Magyarország közlekedésben kezdi elérni románia, és Oroszrszág szintjét...

Nagyon ritka a tisztességes autós

2016. jún. 10. 12:55
 10/22 anonim ***** válasza:
66%

Mondjuk ha a delikvens megijed a kürttől és állóra fékezi az autót te pedig pont belecsúszol akkor mutogathatsz te akármilyen felvételt a rendőrnek. Elég sokba fog neked kerülni.

Nem leszel szimpatikus a rendőrnek, még egy közúti veszélyeztetést is rád húz.


Oroszokkal semmi baj nincs. 8 hónapot éltem Szentpéterváron. Erősebb kutya basz*ik elv működik náluk. De ennyi.

2016. jún. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!