Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Európában miért nem terjedtek...

Európában miért nem terjedtek el az olyan szép nagy SUV-ok, mint amik Amerikában?

Figyelt kérdés

Az Egyesült Államokban, mára a személyautó eladások nagyobb részét teszik ki a nagy SUV-ok, mint a klasszikus szedánok, kombik.

Saját szememmel láttam, a Kroger (olyan, mint nálunk a Lidl), tele volt ezekkel a szép autókkal.


Jobban belegondolva, érthető, hogy az amcsik miért szeretik őket.


Egyrészt, ezek 7 ülésesek, óriási a csomagtér.Tehát, egyterű is egyben a járgány.Meg, hatalmas a csomagtartó.

Az egyterű autók, hogy is mondjam, furcsa a formájuk.Olyan, mintha egy Golfot vagy egy Méganet fognák és kinyújtanák, megszélesítenék, a formája ugyanaz marad.


Vezetni is egy élmény őket, amikor gázt adsz, hallani azt a tipikus "bugyogós" amerikai motorhangot.

A négy kerékmeghajtás meg csak a ráadás.Az is nagyon praktikus tud lenni, ha már egyszer használni kell, akkor megérte, hogy olyat vettél.

Arra, sokan laknak tanyaszerű helyeken, ahova csak földút vezet, ott is hasznát tudja venni a terepjárónak.


Arra fele, egy Ford Expedition vagy egy Chevrolet Suburban, teljen megfizethető autó.

Kb, mint Magyarországon egy Szuzi Vitara.


Az amerikaiak rájöttek, hogy az ilyen autók a legjobbak,látszik az eladásokból, ugyanis ötvözik egy egyterű nagyságát,tágasságát, családbarát jellegét, egy terepjáró képességeit és van bennük némi elegancia.



Európában nagyon lassan futnak fel a Suvok.

Az is probléma, hogy igazi (5 méter hosszot meghaladó) Suvot, mint például a Q7, csak a prémiummárkák gyártanak.

Így, nehezebben elérhetőek egy átlag európai számára.


Emellett, akadály még ez a hippi mentalitás, meg az autók, üzemanyagot érintő adórendszer is.



2016. jún. 10. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
6%
Feltettél egy kérdést, amire kifejtetted a választ is. Ez vajon mire volt jó, villogsz?
2016. jún. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Egyrészt, ezek 7 ülésesek, óriási a csomagtér.Tehát, egyterű is egyben a járgány.Meg, hatalmas a csomagtartó.

Az egyterű autók, hogy is mondjam, furcsa a formájuk.Olyan, mintha egy Golfot vagy egy Méganet fognák és kinyújtanák, megszélesítenék, a formája ugyanaz marad.


Vezetni is egy élmény őket, amikor gázt adsz, hallani azt a tipikus "bugyogós" amerikai motorhangot.

A négy kerékmeghajtás meg csak a ráadás.Az is nagyon praktikus tud lenni, ha már egyszer használni kell, akkor megérte, hogy olyat vettél.

Arra, sokan laknak tanyaszerű helyeken, ahova csak földút vezet, ott is hasznát tudja venni a terepjárónak.


Arra fele, egy Ford Expedition vagy egy Chevrolet Suburban, teljen megfizethető autó.

Kb, mint Magyarországon egy Szuzi Vitara.


Az amerikaiak rájöttek, hogy az ilyen autók a legjobbak,látszik az eladásokból, ugyanis ötvözik egy egyterű nagyságát,tágasságát, családbarát jellegét, egy terepjáró képességeit és van bennük némi elegancia.


Európában nagyon lassan futnak fel a Suvok.

Az is probléma, hogy igazi (5 méter hosszot meghaladó) Suvot, mint például a Q7, csak a prémiummárkák gyártanak.

Így, nehezebben elérhetőek egy átlag európai számára.


Emellett, akadály még ez a hippi mentalitás, meg az autók, üzemanyagot érintő adórendszer is.

2016. jún. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]

...

2016. jún. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Alex Fly ***** válasza:
Talán azért, mert az ottani igényekre vannak tervezve, nem Európába.
2016. jún. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kint éltem, nekem is egy nagyobb testű suv-om volt, egyszerűen azért, mert európában nem tehetem meg, hogy olyan fogyasztású, 4000 cm3-es benzinmotorral járjak, kint meg igen. Hozzátartozik az életérzéshez kint. De a többségnek is felesleges amúgy a nagy kocsi, mert az idő 99%-ában csak dolgozni járnak vele vagy néha ki a tengerpartra és a négykerékhajtás miatt veszik :) ha lemész Texasba, Corpus Christibe, ott már tényleg majdnem mindenkinek nagytestűje van :) Szerintem nagy feeling.


Európában meg próbálj már egy ford f150-essel parkolóhelyet találni a belvárosban :)

Az EU országokban minden sokkal kisebb történelmi okoknál fogva. Pl. Angliában olyan kis utcák is vannak, hogy gyalogosnak is szűk, az általad említett Ford Expedition meg "akkora mint egy busz". Az elején am majdnem olyat vettem, de az már túl nagy volt nekem, de néhányszor jó volt vezetni. Egyébként szerintem itt is szívesen járnának olyanokkal az emberek, csak a körülmények nem adottak. Még az utak is keskenyebbek...

2016. jún. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tankolj tele egy Chevrolet Suburban-t a MOL-nal, es utana keress neki parkolot Budapest belvarosaban, es meg is kapod a valaszt a kerdesedre.

Cheers

2016. jún. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Két nagyon egyszerű ok:

-a társadalom nagyon árérzékeny, nem dől a lóvé úgy mint Amerikában, és az üzemanyag mégis nálunk sokkal drágább

-az utak, városok nem ilyen autóknak lettek építve, míg Amerikában nagyon tágas minden út és utca, a városokban is

2016. jún. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alex Fly ***** válasza:

Jellemzően Európában nemmindennaposn hogy valaki beül a kocsijába és átugrik a szomszéd faluba,ami 500kilométerre van és egész úton egyenletes sebességgel megy végig. Az USAban ez mindennapos. Ezeket a batárokat erre tervezték, városi forgalomban nem paraktikusak. A fogyasztás esetén sem mindegy, hogy a filléres benzinből eszik meg 15 litert, vagy a jóval drágábból 30-at...

Előbb-utóbb az óceán túloldalán is kipusztulnak ezek a monstrumok...

2016. jún. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!