Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dupla átírás, hogy is van ez?

Dupla átírás, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy gépkocsit, amit az előző tulaj nem iratott át. Ami megvan a mi adás-vételink, az előző adás-vételi, forgalmi, törzskönyv.


A kérdés az lenne, ha megvan az eredetiségvizsgálat, és át akarom iratni az autót, akkor 2x illetéket kell fizetnem? Olvastam olyasmit, hogy az okmányiroda és az APEH behajtja rajta. Eszerint csak egyszeres illeték. Szóval hogy van ez?


2016. jún. 11. 10:12
 1/6 anonim válasza:
Mi az az apeh?
2016. jún. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Úgy van, hogy gépjárművet csak tulajdonostól lehet venni, és ha az okmányirodában nem annak a neve van a rendszerben, akié az adásvételin is, van rá rsélyed, hogy visszadobják, nem vállalják az átírást, mert igy az autó akár lopott is lehet.
2016. jún. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már nem APEH, hanem NAV.Sorry
2016. jún. 11. 10:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Nevedre tudod íratni az előző adásvételivel, egy illetéket fizetsz, az eladót pedig szénné fogják bírságolni.
2016. jún. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az nem számít. ;)
2016. jún. 11. 11:01
 6/6 anonim válasza:

Én is úgy tudom, hogy visszadobhatják, de nem szabályszerű, az előző tulajt fogják megvágni, mert nem kötött rá biztosítást, stb..

Azért nézd meg, hogy a motoron vagy környékén nincs-e fém lap,amire rá van ütve az alváz szám, stb..

2016. jún. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!