Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lejárt külföldi okmányos autó...

Lejárt külföldi okmányos autó forgalomba helyezése?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy az első lépés a műszaki vizsga az után a reg adó(NAV) ezt követően a kötelező biztosítás majd onnan az okmány iroda. Eggyet viszont nem értek,az pedig az átiras. Én úgy tudom hogy mivel én leszek Magyarországon az első tulajdonos akkor egyből a nevemre kerül az autó és nem kell átiratni, de valaki azt mondja hogy 2015-tol már változott ez az egész. Mondjátok már meg ezt a részét mert ezt nem értem. Neten böngésztem de nem találtam rá :/ előre is köszönöm

2016. jún. 4. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Első a NAV, és csak utána az NKH a vizsga miatt, majd az okmányiroda. Persze hogy a nevedre kerül, csak már ugyanúgy ki kell fizetni a szerzési illetéket, mintha sima átírás lenne.
2016. jún. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rosszul írja az előttem szóló!

Sorrend:

NKH régi nevén KPM itt az autót átvizsgálják megkapja az egyedi forgalombahelyezést és a szükséges friss műszakit, valamint megállapítják az autó környezetvédelmi besorolását.

Ezután ha ez a papír megvan, utána lehet menni a NAV hoz, a fenti papír alapján fogják kiszámolni a regadót ezt befizeted és erről kapsz egy igazolást a NAV tól.


Majd jöhet a kötelező biztosítás megkötése, és csak ezután az okmányiroda ahol minden cullangot kikell már fizetni, mint ha itthon vennél autót sajnos már az illetéket is amit 2015januárig nem kellett külföldről behozott autóra!

2016. jún. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
NKH-nál érdekldj elöször hogy egyáltalán lehetséges-e reális költségekkel.
2016. jún. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, annyit nem tudtok hogy mennyibe fog kerülni a NKH viszga mert ez ugye ez első vizsgája az autónak ilyenkor nézik a környezet szennyezest stb, mégis mennyibe kerül?
2016. jún. 11. 07:20
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha meg van a KPM vizsga, utána mind1 hogy mikor fizetem be a regadót vagy van határideje?
2016. okt. 4. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!