Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autós miért úgy van vele...

Az autós miért úgy van vele hogy, nem nézi a biciklist motorost, mert Őt védi az utastér?

Figyelt kérdés

Idén kezdeném a motorozást, nagy géppel de szégyen nem szégyen félek attól hogy egy idióta tönkretenné az életemet pl kifordulna elém,, rám húzná a kormányt, már ott vagyok hogy az autósok miatt nem merek belevágni.

Amit az öregek is csinálnak rossz nézni, mintha csak előre vezetne minden út, és tükör nem volna


Eleve sokan haltak és halnak is meg nagy motorokkal, aláírom van amikor a 60-as tábla 2x-se a tempó, ettől eltekintve 40nél is összetörhetnek.


2016. jún. 13. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez egy többrétű dolog:

-Balesetek mindenkivel történnek, annyi a különbség, hogy motorban simán lehet nagy bajod attól, amit autóban akár egy horzsolás nélkül megúszol.

-Sokszor a motorosok is nagyon eszetlenül mennek

-Egy motoros kicsi és gyors, sokkal nehezebb észrevenni, sokszor olyan irányból jön, ahonnan nem számítanék rá.

2016. jún. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az autósok nem azért nem nézik a motorosokat/bicajosokat, mert őket védi az utastér, hanem mert az emberi agy ilyen. Alapvetően az olyanokat veszi észre az ember, amilyen ő maga is. Például megtetszik egy kocsi, minden vágyad az lesz. Ezek után az utcát szinte elözönlik ezek az autók. Korábban is ugyanannyi volt, csak nem tűnt fel ennyire.


A legtöbb autós, aki nem veszi észre a motorost, ő a tudatalattijával sizmplán csak autókat keres. Aki motoros, vagy van motoros ismerőse, azok könnyebben észrevesznek, mert tudat alatt már "keresik".


Én magamon is észrevettem, hogy amióta motorozok, sokkal korábban észreveszem a többi motorost, pedig mindig figyelmes voltam. Most viszont már akkor feltűnnek, amikor még több kocsira vannak tőlem és helyezkedek, hogy elférjen, hadd menjen.


És akkor következzenek a tanácsaim: félelem csak annyi legyen benned, amennyi az életben maradáshoz kell, ne váljon rettegéssé.

Eszedbe ne jusson az út legszélén menni, ahogy azt az autósiskolák tanítják. Ilyenkor van az, hogy azt hiszik, hogy lassú vagy, és boldog-boldogtalan kikanyarodik eléd, sávon belül előz még akkor is, ha utána ugyanannyival megy, mint te. Az autók bal kerekének nyomában szoktam menni én, így nem próbálkoznak hátulról csak sávváltással, ha akarják. Lehúzódni csak akkor húzódok, ha jelzek az autósnak, hogy előzzön. Tehát ÉN döntöm el, hogy most biztonságosan tudok haladni jobboldalon, és látom, hogy te nagyon menni akarsz mögöttem autóval, de nem tudsz előzni a szembeforgalom miatt.. ilyenkor jelzek, hogy figyelek rád, gyere nyugodtan. Ezt meg szokták köszönni, majd mennek is tovább (ez azért van, mert én betartom a KRESZ-t, nem megyek 100-nál többel közúton, sok autós pedig nyomná gyorsabban. Menjenek, én nem tartom fel.

Ha szembe nagy egybefüggő kocsisor jön városon kívül, akkor behúzódok az autók jobboldali kerekének vályújába, hogy nehogy nekikezdjen valaki szemben az előzésnek csak azért, mert nem látott.

Tudom, hogy sokan utálnak érte, de tapasztalatom alapján rendkívüli módon lecsökkenti a szembeelőzések számát az, ha nappal reflektorral megyek (városon kívül). Csak olyankor, amikor nem vakít, de azért zavaró. Tudom, hogy g*ciség, de gyakorlatilag amióta így megyek, egyszer se kezdtek előzni szemből.


Ne félj, élvezd a vezetést és üdv a motorosok között! Széles utat!

2016. jún. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha már motorozás, én azt mondom, érdemes, ill. biztonságosabb nagymotorral közlekedni. Mert fel tudod venni a forgalom tempóját, nem fog minden egyes autó megelőzni, amikor minden ötödik autós tapló módon előz, azaz sávon belül, minél hamarabb, még akkor is ha épp egy kamion jön a szembesávban...

Ill. nagymotorral kevesebb az olyan szituáció is, amikor az autós be akar fordulni jobbra, de a motorost még "le kell győznie", azaz kielőz, majd rögtön rásatuzik és fordul be jobbra.

Én elég sokat kismotorozok, sajnos sokszor sodortak veszélyes helyzetbe ilyenekkel.

Van nagymotorom is, azzal sokkal jobban tudom élvezni magát a motorozás élményét, a fent leírtak miatt.


Egyébként szerintem sok autós azért nem kezeli megfelelően a biciklist/motorost, mert ő maga soha nem szokott biciklizni.

Én vezetem mindhárom járművet (autó, motor, bicikli), ezért autóban ülve tudatában vagyok annak hogy a biciklisnek milyen szar az ha a kormányvégét szinte pöccintem a visszapillantó tükörrel, ezért tisztességes ívben kerülön őket.

2016. jún. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valami tudat alatti dolog, de én nem gondolnám hogy minden közlekedő olyat keres az úton (vagy olyat lát meg) amilyen ő maga. Simán azt gondolják hogy te rugalmasan meg tudod oldani a helyzetet, lefékezel, kerülsz, stb, ő meg az autóban nem érez olyan "fenyegetettséget" mintha kamion, villamos stb. elé fordulna.
2016. jún. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!