Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem érzékelem a sebességet?

Miért nem érzékelem a sebességet?

Figyelt kérdés
Új autóm van. Eleinte úgy tünt mintha kb 70el haladnék vele, de közben csak 50el mentem. Mostmeg már sokszor azon kapom magam, hogy 80al haladok lakott területen mert csak 50nek érzem. A régi autómban 0-120ig pontosan meg tudtam becsülni, hogy mennyivel megyek +/- 5km/h pontosággal.

2016. jún. 14. 06:46
 1/7 BiTOPro97 ***** válasza:

Szerintem menj ki lakott területen, kis forgalmú útra és gyakorolj!

Én motornál volt a 125ccm-250ccm-500ccm váltások közt, hogy nagyobb tempót mentem, de azért nem barom módjára.

Ha valami nem megy, de megvannak az alapképességek, akkor gyakorolni kell. ;)

2016. jún. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg modernebb autód van most mint amilyen az előző volt. Minél modernebb egy autó annál jobban el van szigetelve a vezető a külvilágtól illetve az autó zajaitól, vibrációitól, tehát a sebesség kvázi pontos érzékeléséhez egyre kevesebb információ áll rendelkezésére az agynak.
2016. jún. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Valóban modernebb és csendesebb. Vátani sem tudok már hallásból, annyira idegen a hangja. és ha korábban váltok nem érzem, hogy annyira megadná magát a motor, mert nem rángatózik. Már ott tartok, hogy félpercenként figyelem a mutatókat, pedig régen sose néztem
2016. jún. 14. 10:30
 4/7 A kérdező kommentje:
gondoltam hamorosan megszokom,de semmi látszatja, már kétezer kilómétert belenyomtam, és még mindig csak az órákkal tudok tájékozódni
2016. jún. 14. 10:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Városban be kell kapcsolni a sebességhatárolót, és akkor nem léped túl a megengedettet véletlenül. Országúton, autópályán pedig használj tempomatot.
2016. jún. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
2000km az még nem elég arra hogy megismerd az autód minden rezdülését. Egyébként meg nem ciki néha lenézni a sebmérőre.
2016. jún. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bizony sok függ a jármű korától, illetve néha az út minőségétől. Mo-on ugyan ritka, de néha előfordul egy-egy olyan tükörsima utca, ahol az 50 olyan, mintha állnál.
2016. jún. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!