Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 15 éve álló autó beindítása?...

15 éve álló autó beindítása? Mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés

Van egy 2.5 d fiat 131esem. Kasznia rozsdás, javításra szorul. Motorja váltója rendben van. A motort be szeretném indítani. Mi az amit egy 15 éves állás után nézni kell a motoron és kicserélni? Olajcsere pl?


Mekkora kárt tehetek benne ha így próbálom meg elindítani?



2016. jún. 14. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nyilván a 15 éves olaj akkor se igazi már, ha egy percet se járt vele a motor. Ennek ellenére én a nívópálcán megnézném a mennyiséget meg az állagát, és megpróbálnám vele beindítani, két okból is. Ha a motor kuka, mert erre is van esély akkor kár bele a friss olaj, ha meg használhatónak tűnik, akkor kíméletes járatással felmelegítve a motort jobban le lehet belőle csorgatni a trutyit.
2016. jún. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha egyáltalán be fog indulni, mert az aksi is tuti offon van.
2016. jún. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Ami először eszembe jutott, hogy nehogy elszaggassa a vezérműszíjat. Ha nagyon tutira mennék lecserélném a szettet indítás előtt, vagy rizikózol.


Amit cserélni kell:


Összes folyadék, gázolaj, motorolaj, váltóolaj, fagyálló, ablakmosó


Összes szűrő, lég, olaj, gázolaj, pollen ha van


Komplett vezérlés görgőkkel, vízpumpával, generátor szíj


Így hamargyorsan ennyi, aztán úgy is jönnek majd menet közben a dolgok.

2016. jún. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Apámé volt a kocsi, de valamiért kint volt hagyva az udvaron, majd a kerekek is lekerültek róla és be volt hajítva a tyúkudvarba. Az öregem általában nem szokta megbecsülni az autókat, csak dobálta ide oda őket. Pár hete raktam rá kerekeket, kihúzattam aztán gondoltam alakítgatom. Szerinte a motor fel lett újítva, a váltó szintén rendben van.

Egyenlőre csak annyit szeretnék kideríteni hogy tényleg jó e a motor és ha van rá lehetőség megmozdítani a kocsit. Van rajta munka sok. A nívó pálcát megnéztem egész normális kinézete van az olajnak.

A gázolajat miért szükségszerű leengedni? Illetve hol tudom?

2016. jún. 14. 19:14
 5/12 A kérdező kommentje:
Az akku eleve nincs is benne, de ez lényegtelen, mivel van itthon akkumulátor.
2016. jún. 14. 19:14
 6/12 anonim ***** válasza:

Amit biztos, hogy bármilyen indítózás előtt meg kell csinálni:


- Folyadékok cseréje

- Olaj cseréje

- Üzemanyag kuka, üzemanyagrendszert jó eséllyel ki kell tisztítani


Ezek után megpróbálnám indítani és ha van egy halvány remény is arra, hogy menni fog utána vezérlés és minden gumi / tömítés cseréje.

2016. jún. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

mindenek előtt a vezérlést kell megnézni...gumi bordásszíj, vagy láncos..ha gumi, akkor azt csrélni kell, mert egyből elszakad, és a motornak annyi.

feltöltöd vízzel,és a régi olajjal meforgatod..nem fog egyből indulni, de az nem számít...nem tudom a cetánszám mennyivel csökkent, de egy próbát megér..


ha beindul akkor utána leállítod, és akkor kön a nagy karbantartás..

2016. jún. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mentem már 20 éves gázolajjal, semmi baja. A vezérműszíjra nem árt, ha ránézel indítás előtt, mennyire van elérve.

A többi baromsággal ne foglalkozz, a friss ablakmosófolyadék meg pollenszűrő (40 éves autóban, ja)nyilván elengedhetetlen az indításhoz.

Ha szerencséd van, és nem levegősödött le a sok év alatt, meg jó az izzítás, akár pöccre is indulhat.

Ráérsz utána is cserélgetni, ami szükséges. Amiket felsoroltak, az bőven több tízezer ft, és semmi garancia nincs rá, hogy jó az a motor, akkor meg kidobott pénz.

2016. jún. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igaz, én már tovább gondoltam a kérdést. :) Hirtelen az volt a fejembe, hogy normális napi használatra akarja megcsinálni.
2016. jún. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A későbbiekben lehet hogy megcsinálnám napi használatra, mert elég ramaty állapotban van ugyan, de látok benne fantáziát. ÉS nem egy menthetetlen autó lenne, annak ellenére hogy vannak benne bőven lakatolási munkák.
2016. jún. 14. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!