Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elítélendő hogyha valaki...

Elítélendő hogyha valaki gazdag de egy 15 éves ócska kocsija van csak?

Figyelt kérdés
Szomszédom ilyen, egy 15 éves toyota yarisa van. De közben van 3 nyaralója a Balatonon, 1 Horvátországban és 1 Franciaországban. Meg persze akkora háza van hogy ott lehetne rendezni a bújócska világbajnokságot.
2016. jún. 16. 14:09
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
81%

És? Ő pénze.


Számomra az a szánalmas, aki lakótelepen lakik, és bmw-vel jár, ahelyett, hogy venne egy házat.

2016. jún. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
0%
Az én szememben (imádom az autókat) igen. Most nem azt mondom, hogy legyen autóparkja, vagy hogy S600-as Mercivel járjon, de azért lehetne igényesebb kicsit, nem? Ha már egyszer ennyi mindenje van. Meg tarthatna egy olyan autót, amivel le lehet menni normálisan a Balatonig, vagy akár Franciaországba, ha már ott van nyaralója.
2016. jún. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
54%

"Számomra az a szánalmas, aki lakótelepen lakik, és bmw-vel jár, ahelyett, hogy venne egy házat."


Ezt a felfogást sem értem. Egy használt BMW árából nem jön ki egy ház. És lehet valakinek sokkal nagyobb szüksége van egy autóra, mint egy város szélén lévő házra, ami ráadásul rengeteg karbantartást, gondozást igényel. Lehet hogy ott a lakótelep tökéletes valakinek, közel van mindenhez, és honnan tudhatod, hogy a lakása nincs gyönyörűen megcsinálva?

2016. jún. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
90%

Autóbolondként magyarázom. Rövid válasz: természetesen nem - egyszerűen hidegen hagyják az autók. Én sem járok Armani öltönyben, aranyórám sincs, pedig lazán telne rá. Ha neki jól van ez így, mást miért is zavarna?


A másik ok: egy kis, olcsó autót egyszerűbben, stresszmentesebben vezetsz a szűk, kátyúkkal teli útjainkon, mint egy új, nagy, drága autót, még akkor is, ha nem gond a javíttatása. Nekem is van 10 éves rozsdás Daciám és 3 éves Audim, de a (kis)városban leginkább a Daciával járok.


Egyetlen problémát látok: az első komolyabb ütközésnél ott marad, vagy egy életre ágyhoz kötött lesz, noha egy újabb, nagyobb autóból kiszállhatna karcolás nélkül. Nem értem, hogy egy tehetős ember miért kockáztat ilyesmit.

2016. jún. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
87%

Mindenkinek megvannak a maga prioritasai. En abszolut jonak tartom, ha valaki nem erzi szükseget, hogy mutogassa mije van.


Nekem sem feltünö a haz elött parkolo autom es talan megengedhetnek magamnak egy masikat is, ha erdekelne. A garazsban viszont van par motor, ami darabonkent is feler egy lakas araval...

2016. jún. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ez egyfajta igénytelenség.

Vagy nem olyan gazdag ő mint gondolod. Öröklésből lehet sok nyaralója bárkinek.

Ha megtehetné, biztos jó kocsival járna, mert a Yaris nem az a típus, amibe órákat lehet ülni. Ha nem is érdeklik az autók, és van pénze, akkor már beruházott volna egy új Golfra, 6-7 millióért már jót kap.

2016. jún. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Yarist csak 2*5 kmre használja amíg elmegy a gyárába aztán haza.
2016. jún. 16. 15:23
 8/30 anonim ***** válasza:
82%

"Yarist csak 2*5 kmre használja amíg elmegy a gyárába aztán haza."

Arra meg minek a fényűző autó?


Egyébként pedig, miért lenne elitélendő???

Lehet hogy nem fontos neki az autó téma, és a célnak teljesen megfelel a kisautója. VAGY, szívéhez nőtt a kisautó. Vagy, inkább ingatlanba, nyaralóba fektet be, mint BMW-be (ami érthető is).

Én is egy 20 éves swifttel járok, pedig lehetne sokkal újabb kocsim is. De az általam leírtak mind igazak rám (célnak megfelel, gazdaságos, kis szervizigényű, szívemhez nőtt a 10 év alatt, és ha van pénzem, értékállóbb dolgokra költöm), ezért eszem ágában sincs lecserélni.

2016. jún. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Semmilyen autót nem szánalmas tartani HA az nincs lepusztulva lepukkanva széteső motorral. Egy 15 éves autó is lehet szép állapotban és az is lehet viszonylag drága ha nagyon megkímélt.


Például valaki venni akar egy 15 éves Mercit:

Én csak azt utálom ha valaki kisstílűen megveszi a legolcsóbb szakadtat mert arra van pénze de ő Mercit akar.

Nem fizet meg egy másik de normális állapotban megőrzött ugyanolyan fajtájú 15 éves Mercit ami lehet hogy kétszer annyiba kerül de legalább rendben van.


Az már más téma hogy mennyi pénze és ingatlana van valakinek. Ez az ismerős nem politikus véletlenül? Azok halmozzák az ingatlanokat és szeretik kifejezetten a régebbi autókat.

2016. jún. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
22%

""Yarist csak 2*5 kmre használja amíg elmegy a gyárába aztán haza." "


Jó, és másfele nem is jár, vagy mi?

2016. jún. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!