Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adott két egyforma autó, de...

Adott két egyforma autó, de az egyik napfénytetős, a másik borbelsős, melyiket választanátok és miért?

Figyelt kérdés
Van két egyforma autó, de az egyik plüssbelsős napfénytetővel, míg a másik börbelsős, napfénytető nélkül. Ha döntenetek kellene, melyiket vennétek meg és miért?
2016. jún. 16. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha lenne klíma, akkor a bőrbelsőset, mivel a napfénytető a klíma miatt jóformán értékét veszítette, viszont a bőrös autónak még az illata is más. Nem is tudom, hogy mikor ültem utoljára olyanban. Jó, a napfénytető is tud oldschool lenni, de akkor már egy vele hasonlóan öreg autóban, na úgy lenne feelingje.
2016. jún. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy milyen autó, mert van amelyiken nagyon hangulatos a napfénytető, és csak azzal szabad venni, míg más autókon észre sem vevődik. Mondjuk én a bőrt választanám, és gondolom hogy aki bőrbelsőt rendelt anno az autóba, ott vannak más hasznos extrák is.
2016. jún. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
soha nem lesz többet bőrös kocsim...20évesen megvoltam kattanva mert az illata, formája, meg luxus meg huu meg haaa... Pfff..nyáron odaragadsz ha napon hagyod a kocsit...tocsogsz a saját levedben..vagy rendesen megéget...volt bnőm combja hólyagos lett ahogy strandolás után behuppant...télen meg hideg mint a fene + csúszkálsz benne.. Ülésfűtéssel elmegy...nekem csak akkor kéne bőr, ha felső kategóriás autóról van szó..az hűti,fűti,szellőzteti az ülésed..amúgy plüss + tetőablak! :) 30/F
2016. jún. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Plüss + tető. Bőr az szétreped, kinyúlik, izzaszt, hideg.

Napfénytető mondjuk beázhat, meg kisebb vele az autó belmagassága, de nálam ez nem (lenne) probléma.

2016. jún. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Beviz Elek ***** válasza:

Nagyon bonyolult és nehéz munka egy normál tetőbe a gyári napfénytetőt belefaragni. Az univerzális hulladékokról most nem is fejteném ki a véleményemet...


Az ülésszettcsere sörözve, teljes belsőporszívózással 2 óra max.


Miért kellene választani ha lehez mindkettő?

2016. jún. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Koaxk Ábel ***** válasza:

Én nagyon szeretem a bőrbelsőt a kocsiban, szóval nálam nem kérdés melyiket választanám.


A napfénytető számomra például nem nagy durranás!


Amúgy a bőr nem repedezik ki ha rendesen kezelve van, csak ezt a legtöbben lexarják, meg is látszik sok autón 10 éves korára.


Arról nem is beszélve, milyen könnyű takarítani.


A plüssbelső alatt az ilyen alcantara-t érted? Mert bár nagyon elegáns de elég kényes anyag, nah olyan tuti sose kéne. :\

2016. jún. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem lehet mindkettö, mint a kérdésben is leírtam. Vagy az egyik, vagy a másik. Az utólagos napfénytetöbeépítésnek nem vagyok a híve.


Az eddigi válaszokat köszönöm, de jöhet még!

2016. jún. 17. 21:35
 8/10 A kérdező kommentje:

Az üléscsere is kizárva, mert akkor a teljes utastér minden burkolatát ki kellene cserélni, mivel a műszerfal, az ajtókárpit, a tetökárpit, a műanyag takaróelemek és minden ugyanolyan színű. Prémium autóról van szó, bár ülésfütés/üléshütés nincs benne. Régebbi típus.


Szóval vagy az egyik, vagy a másik.

2016. jún. 17. 21:39
 9/10 Beviz Elek ***** válasza:

Én akkor is összehoznám. Melyik milyen színű belül? Lehet nem is mutatna rosszul a vegyes. Mennyibe fáj az autó? Lehet megérné ha vennél egy donort ha már úgyis régebbi típus.


Ha kötelező választani, akkor a napfénytetősre voksolok, azt utólag nem tudod normálisan beépíteni. Az üléssel kapcsolatban meggondolhatod magad, rakhatsz be nem gyári bőr kagylóülést az általad választott színben, stb.

Az enyém napfénytetős és oldaltámaszos bőrüléses ami öv nélkül bármekkora kanyarban a helyén tart, egyikről sem mondanék le.

2016. jún. 18. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Koaxk Ábel ***** válasza:
Beviz Elek-nek igaza van, ha ennyire fontos a napfénytető az ülést kevésbé macera cserélni, vagy akár még egy bőr méretpontos üléshuzatot is gyártathatsz rá később, azok is nagyon profik mind kinézetre mind minőségre!
2016. jún. 18. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!