Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek ha nem egyezik a...

Mit tegyek ha nem egyezik a motorszám a forgalmiban lévő számmal, és új autóként vettem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Pont tíz éve vásároltam Fiat szalonban egy uj puntót. Most bukott meg műszaki vizsgán,mert nem egyezik a motorszám a forgalmiban lévővel. Nem pár karakter hanem több. Kiderült hogy most kötelezö fényképen dokumentálni. Értetlenül állok. Az autó patika állapotú soha nem volt a kötelezőn kívül szervízbe, nemhogy motorcsere. A szalon ahol vettem pápán az megszűnt. Akinek van tanácsa vagy hasonĺó esete kérem segítsen. Köszönöm .

2016. jún. 16. 22:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Megszűnt, de van jogutód? Keress fel egy ügyvédet..
2016. jún. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Na várjál! Eddig hogyan ment át műszakin? Elvileg pont most van a forgalmi csere mert betelt a 5 rubrika.Rendőrségre menj feljelentést tenni, de mint írtam, ügyvéd kell. Meg se tudsz szabadulni a járgánytól csak okmányok nélkül...
2016. jún. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Pedig 3 helyen volt műszakin. Szégyen. De most már kötelező műszakin fényképezni és dokumentálni. Eladni nem akarom,de szeretném ha rendbe lenne a papírja. Pont most 10 éves.
2016. jún. 16. 22:51
 4/14 anonim ***** válasza:

Először is arra fognak hivatkozni, hogy az átvételkor meg kellett volna győződni az azonosságról...aztán az első műszakin már ki kellett volna buknia az elírásnak..a másodikon meg pláne..


a bíróságon ilyesmiket fognak firtatni..

Felkérsz egy (közlekedési) ügyvédet..Csak vigyázz, nehogy olyant, aki a szervizeket is védi..próbálj előtte ennek utánajárni..


Először is elé mész a bajnak, és a yardon feljelentést teszel..mert ugye téged nagy kár ért.

és ne hagyd magad lerázni azzal, hogy ez régi ügy..nem régi, mert most derült ki..

úgysem járhatsz az autóval, erre is kérj kártérítést.


szóval ügyvéd.

2016. jún. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Évek óta kötelező fényképezni. Itt Pesten már négy évvel ezelőtt is kellett. Akkor is szőröztek. Nem is mehet tovább a soron, amíg belépéskor a motor-alvázszám nincs megvizsgálva.

Ha nem okosba csinálta valami komálós, akkor a vizsgahelyeken is van mit keresned. Legfeljebb perbe hívod őket.

2016. jún. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2016. jún. 17. 09:33
 7/14 anonim ***** válasza:

HA kérhetném folyamatosan írd le hol halad az ügyed, engem nagyon érdekel sőt még azt is aki ugyan így járna.


Esetleg ha privibe elküldöd a cég akkori nevét, megnézhetek valamit... pár infót. De Te is megteheted...

2016. jún. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Szabin vagyok es vidéken.

Holnap tudok belenezni a papírokba.

Köszönöm

2016. jún. 17. 19:22
 9/14 A kérdező kommentje:
Bementem egy Fiat szalonba és mondtam hogy mi történt. Ilyen még nem történt nem tudnak mit csinálni. Műszaki után 1 nappal már mindenki azt mond amit akar. Kaptam egy email címet ,ő próbál meg intézkedni. Most várok.
2016. jún. 21. 06:32
 10/14 anonim ***** válasza:

Végén jó magyar szokás szerint majd azt mondják, hogy nincs felelős, miért nem figyeltél...


Aztán, megterveztetni a motor beépítését, NKH engedélyek sora, motor környezet-szennyezési osztályának meghatározása és még sok sok pepecs ostobaságok, amik szerintem jó dolgok ,de nem a magyar béréhez van igazítva EZ SE. Kíváncsi vagyok mi lesz a vége, fusd le a köröket, én drukkolok neked és kívánom a legjobbakat.

Elvileg sorra kéne ellenőriztetni azokat a cégeket ahol vizsgáztatták a autót, mert ezek szerint hibáztak....


Nem tudom segít e ,de mondjuk még vársz, írd be a rendszámod és nézd meg, hogy hol zöldkártyázott a autót. Háthaaaa.


[link]

2016. jún. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!