Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ebben igaza volt a másik...

Ebben igaza volt a másik autósnak?

Figyelt kérdés

Tegnap anyukámmal voltunk vásárolni a budakalászi Auchanban, és az M0-sra szerettünk volna felmenni, de állt a sor kifelé, így többen is a körforgalom belső sávjában vesztegeltek itt:


[link]


Viszont ott látható egy második sáv, aminél be kell sorolni, oda ahová mi sorba álltunk.

Tehát vesztegeltünk a körforgalomban, és eljött mellettünk egy piros BMW én meg lehúzott ablaknál hangosan egy csúnya szóval illettem, miközben arra utaltam,hogy biztosan tolakodni fog, és beáll abba a sávba.

Valaki pedig rá is dudált, amire ő megállt, és kiszállt,(gondolom azt hitte mi dudáltunk neki) és odajött hozzánk, de úgy,hogy kiabálva mondta,hogy azért van ott az a sáv,hogy ne a körforgalomban vesztegeljél te köcsög te "homokos" (más szóval), édesanyámat is könnyűvérű nőnek titulálta -természetesen-, és 100 fokon forrva visszaült a kocsijába, majd besorolt, ahogy mondtam.(KRESZ oktatást is kaptunk)

Nekem nem igazán vannak KRESZ ismereteim mert nincs jogosítványom, de ezt azt tudok, viszont ez esetben nem tudom kinek van igaza.

Az a baj,hogy üres volt az a sáv, és ő meg legalább 10 autót kielőzve ment be oda, de viszont lehet,hogy igaza van, mert végül is tényleg az a logikus,hogy ne a körforgalmat álld el.

Mindenesetre én sajnálom,hogy sikerült ilyen hangosan leminősítem magam, ha esetleg olvasná sajnálom a szavaim, főleg ha igaza van.

(remélem ő is így gondolja)


2016. jún. 18. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyilván azért ment előre abban a sávban, hogy beelőzzön. Mondjuk én ezért nem balhéznék, mert csak akkor tud beelőzni, ha valaki beengedi. Ha meg beengedik, akkor hadd menjen.
2016. jún. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Beengedték rögtön.
2016. jún. 18. 12:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Én a bicikliseknek szólogatok be ha 1 méternél hosszabb rakománnyal halad és mellette nem lehet elférni, Tegnap nekem is volt egy szitum, csávó a fájával nem fért el, és picit eldőlt, egyből engem hibáztatott, hozzáteszem volt 50 cm távolság, csak ő nem nagyon tudja mi az ( látszott rajta, hogy na izé nem írom le mert baj lesz) és utánam kiabált és csúnyán nézett, én meg integettem neki és mosolyogtam, azt hittem ismer. :D


Ilyenek vannak, gondolom Pesten még több, nem foglalkozz vele.

2016. jún. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát megnéztem ezt a körforgalmat, és nem akarok lazának tűnni, vagy úgy feltüntetni magam mintha nem tudnám a kreszt, de igazából foglalmam sincs itt a "NAGY KRESZ KÖNYV" szerint mi a túrót kéne csinálni, szóval én úgy közlekednék (közlekedek) mindig ahogy a forgalom engedi, ahol van hely, szóval valószínű a BMW-s nek is volt sütnivalója és nem akart órákat ülni a dugóban. Ugyanis ha torlódás alakul ki, akkor el lehet haladni a kocsisor mellett, és besorolni, ez teljesen normális. Én beengedek bárkit, legyen nő vagy férfi, kis autó, vagy az enyémtől is nagyobb autó, cserébe elvárom h engem is beengedjenek és ne szólogassanak be.

Szóval szerintem igaza volt, már csak azért is mert nem szólunk be a másiknak, meg nem dudálgatunk csak úgy rá...

2016. jún. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Na akkor egy kis kresz oktatás (és lesz benne kulturális továbbképzés is).


A forgalmi sáv azért van, hogy abban autók közlekedjenek. A kresz nem ismer olyat, hogy egy forgalmi sávot el kell hagyni csak azért, mert majd valamikor el fog fogyni. Ha van sáv, használhatod, ha nincs sáv, akkor nincs miről bezélnünk.


Tehát, ha egy forgalmi sáv fel van festve, akkor ott bizony jogosan közlekedhet bárki, akkor is, ha a mellette lévő sáv tele van.


Igen, kislány, ti is jogosan és szabályosan közlekedhettetek volna ott. Az már a ti döntésetek volt, hogy inkább beálltatok a hosszabb sor végére szenvedni, aztán beszólogatni annak, aki meg - hangsúlyozom, szabályosan! - a másik sávban haladt.


Ez olyan tipikus magyar mentalitás. Egy kis mártírkodás, jajdeszarnekünközés, aztán pedig a húha anyját a másiknak, aki nem hajlandó mártírkodni velünk együtt.


Ha jártál volna már külföldön (ne a Balkánra gondolj, hanem Nyuget-Európára), akkor meglepődnél, milyen nagyszerűen működik az elfogyó sáv. ÉnNémetországban élek, sok helyen van ilyen a forgalom gyorsítása érdekében, és tényleg jó. Simán működik a cippzár-elv, egy innen, egy onnan. Senki nem anyázik, nem mutogat, a harmincmillás BMW sofőrje teljesen természetesen engedi be maga elé a szakadt F Astrát.


És akkor egy kis lelkifröccs: nem szégyelled magad olyankor, amikor valamihez nem értesz, és még így, tizenpár évesen is egy alpári senkiházi paraszt módjára beugatsz valakinek? Nem ég a pofádról a bőr? Anyád helyében ott helyben úgy töröltelek volna szájon, hogy az aszfalt adja a másikat.


Bakker, még ha igazad van is lehetne benned annyi kultúra, hogy legyintesz és ráhagyod - de hogy beszólsz valakinek, ráadásul úgy, hogy fogalmad nincs, igazad van-e egyáltalán... Én szégellem magam helyetted.


És még csodálkoztok, hogy ott tart az ország, ahol? Amikor ilyen sutyerákokként nőttök fel, ilyen sutyeráknak nevel a jó anyátok...


Lehet lepontozni, ez akkor is szánalmas.

2016. jún. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A BMW-s teljesen jogosan akadt ki! A sáv azért van, hogy használják, aki meg a körforgalom belső sávjából akar egyből kifordulni, még nagyobb tahó!


Budakalászon amúgy is agyatlanok közlekednek, volt amikor engem is majdnem letarolt egy körforgalommal odébb, aki a belsőből egyből fordult ki leszarva a külsőben lévőket, de azóta a belső sávot szerencsére lezárták már.

2016. jún. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem rohadtul kár ezen agyalnod olyannyira, h még ide is kiírod, h bocs. Ha már a anyukádat szidta, még ha igaza is volt, miért nem téged küldött melegebb éghajlatra, ha már annyira nem bírta megállni. Neked meg ez egy tanulópénz, h nem szólogatunk feleslegesen be másoknak.
2016. jún. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az a sáv nem azért van, h ne a körforgalmat álld el, hanem azért, h be tudj sorolni a körforgalomba szabályosan.

Gondolj csak bele, ha azért lenne, h ne álld el a körforgalmat... ennek lenne értelme? Mi az, h ne álld el? Ha betorlódna, akkor senki semerre? Vagy ki dönti el, ki merre???

2016. jún. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!