Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minden megállásnál üresbe...

Minden megállásnál üresbe kell tenni a váltót autóban?

Figyelt kérdés

Az nem jó ha egyesben hagyom (?), azt vettem észre így nehezebben fulladok le elindulásnál, könnyebb egyesből elindulnom mint üresből. Még egy kérdés ha gyorsan kell megállnom kocsival pl 5-ösbe van a váltó akkor kuplungot kinyomom és vissza kell váltanom 5,4,3,2-ig vagy egyből berakhatom pl 2-esbe vagy 3-asba?

Jah és nyugi nincs jogsim, és nem is vezetek jogsi nélkül, csak tegnap egy jól elzárt területen kicsit megpróbáltam vezetni nagybátyám autóját, de nem értettem ezeket a dolgokat, tőle meg nem mertem megkérdezni mert cikinek éreztem hogy nem értem...



2016. jún. 19. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Üresben nem lehet lefulladni mert elindulni se tudsz. Üresbe kell tenni a lámpánál, leállításkor meg sebességben szoktuk hagyni. Ha gyorsan kell megállnod akkor kuplungot benyomod és fék addig ameddig kell majd váltasz ha kell. Ha 130ról fékezel 90ig akkro nem kell visszaváltani. 80-nál ne tedd 2-esbe de 20nál igen.
2016. jún. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tesz jót a kuplungnak, ha ki van nyomva, rövidül az élettartama, főleg a kinyomócsapágyé. Természetesen lehet ötödikből kettesbe is tenni, nem kell végigkapcsolgatni minden sebességet, csak megfelelően le kell lassulni hozzá.

Nem ciki ha nem értesz valamit, hisz senki nem úgy születik hogy tud vezetni. Inkább az a ciki mikor azt hiszed hogy mindent értesz, közben meg nem ez a helyzet.

2016. jún. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"könnyebb egyesből elindulnom mint üresből."


Minden elismerésem számodra, hogy ha nehezen is, de el tudsz indulni az autóval üresben.

2016. jún. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az üresből való indulást gondolom,, úgy értette, hogy üresből teszi egybe és úgy indul. Nekünk természetes, rutinból jövő mozdulat, hogy kuplung, sebesség, kuplung+gáz. Egy kezdőnek macerásabb a dolog.

5-ből ne tedd 2-be, amíg nem érzed a vasat. Nagyon megrángatja a vezérlést, és nem tesz jót neki.

2016. jún. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!