Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti milyen keleti blokkból...

Ti milyen keleti blokkból származó autóval vágnátok neki egy hosszabb túrának? Édesapámék mikor fiatalok voltak egy daciával mentek le Isztambulba 1300km-t úgy, hogy 1 nap út,1 napot voltak ott, és 1 nap még haza. Hiba nélkül.

Figyelt kérdés
Ez a kb 1989-es sztori felkeltette az érdeklődésem egy hasonló túrára hasonló autóval pl Lada Wartburg Polski Fiat 125 Trabant 601vagy akár a Dacia stb..szerintetek melyikkel lehet egy ilyen útnak neki vágni? Kérem a tisztelt válaszolókat csak keleti blokkból származó autókat mondjanak, hisz ez lenne a túra lényege:) Illetve ha valakinek van hasonló sztorija kérem ossza meg velem:)
2016. jún. 19. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:

89-ben még volt jó állapotú keleti kocsi erre a célra.Ma már aligha akadna az utángyártott ócska alkatrészekkel karbantartottak közül.

Esetleg a Ladák közül lehetne választani,azok elég strapabírók voltak.

2016. jún. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Annak idején, a keleti blokkban élők keleti autókkal járták Európát (már, akik megtehették), de azért néhány tényt nem ártana figyelembe venned.

Nem harminc éves járgányokkal indultak el, akkoriban azok az autók még viszonylag fiatalok voltak, lehetett alkatrészt szerezni, és sokan meg tudták javítani.

Más volt a közlekedés ritmusa, sokkal kevesebb jármű rótta az utakat, nyugisabban lehetett autózni.

Voltak, akik Trabanttal, kis Polskival mentek külföldre, sőt a lengyeleknél népszokás volt a lakókocsis világjárás, s a lakókocsit is a kis Polskival húzták magukkal.

2016. jún. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, figyelembe vettem..mindenképp ha autóvásárlásra adom a fejem próbálok kevesett futott jó és gyári állapotút szerezni..persze ennek az ára is megvan ( ahogy nézegettem wartburg lada stb kb fél misi)
2016. jún. 19. 16:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Én egy régi Swift volánja mögött tettem meg kb. 1000 kilométeres utat Olaszországba. Hát rendesen elfáradtam, mert a hegyek között az autópályán embertelenül gyenge volt. Hiba nélkül megjártam Olaszországot 2X, de voltak necces helyzetek. Volt olyan hogy vészfékezni kellett egy X6 mögött. Majdnem beledurrantam, mert a 13-as virsligumik csak csúsztak.


Ezt csak azért írtam le, mert egy szoci autóval hasonló problémáid lehetnek + még műszaki gondokra is számíthatsz.


Ha választanom kéne, akkor egy Ladával indulnék neki a világnak. A Fiat 124-et, amiből a Lada is lett, elég sokfelé gyártották. Valószínűleg könnyebb hozzá alkatrészt találni, mint például egy Trabanthoz és strapabíróbb is.

Egy 400 ezer Forintos Ladával egy alapos átnézés után nekivágnék.

2016. jún. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a Daciákhoz értek, az apámé még megvan, dédelgetjük is. Könnyen szerelhető ha baj van, viszont nagyon kényelmes és elég tágas is, és egész elfogadhatóan megy is. Mondjuk én nem indulnék már el egy ilyen útra, mert van több autóm is ami alkalmas ilyesmire, annyira pedig nem vagyok kalandvágyó. Amúgy meg tudok olyat, aki elment Bamakóba 1310-es Daciával, minimális átalakításokkal. Problémamentes volt az út.
2016. jún. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bennünket is Dacia-val vitt fater Bulgáriába meg Isztambulba amikor gyerekek voltunk. De lényeges, hogy az a dacia akkor 1 éves volt, nem is volt vele semmi probléma. A másik autó ami velünk jött 120-as skoda volt max 3 éves, az is szuper volt. Azzal egyszer kellett megállni amikor Bulgáriában hegyekben sok emelkedő után felforrt a hűtővíze. Álltak vele egy 20 percet és mentek tovább.
2016. aug. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!