Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon fütyül a turbó?

Vortrex kérdése:

Nagyon fütyül a turbó?

Figyelt kérdés

Y20DTH motorkódú 2.0tdi motorról van szó. Elvileg 2000-res fordulatszám környékén kéne indulnia, de már alapjáraton vagy 1000-1500-on is jól hallani, hogy jár. Sőt kicsit pörgetve a motort már veszettül sípol, igazából nincs feltétlenül rossz hangja, csak azelőtt nem rémlik, hogy versenyautó lett volna.


Az az érdekes, hogy először azt hittem fennakadt a turbó szelepjének a mozgató rúdja, de nem ez történt, hanem kiderült, hogy folyamatosan vákuum alatt van a cső, aminek szabályozni kéne. Ezért megvizsgáltam azt a kis elektromos vákuumszelepet, amiről megy a vákuumcső a turbóra és alapjáraton is 8V feszültséget és pörgetve is közel ennyit mértem rajta.

Gyakorlatilag ez azt bizonyítja, hogy kívülről mindene úgy működik, ahogy kell, csak valamiért a számítógép nem veszi el róla az áramot, hanem folyamatosan rajtahagyja és járatja a turbót. Motorhibát nem jelez ki, csak ha széthúzom a vákuumszelep stekkerét.


Ha valaki találkozott már hasonlóval, vagy sejti mi lehet a baja, hálás lennék ha segíteni tudna!



2016. jún. 23. 12:52
1 2
 11/12 gaspar89 válasza:
És nem lógott a tengej? Nem volt lötyögése játéka?
2020. ápr. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Sajnos már nincs meg a fénykép, de ahogy kinézett, annak már volt minden baja. Lötyögött, lógott, keresztbe-kasba. Az a szomorú a sztoriban, hogy az már egy bontott turbó volt, (kb. 500km-t ment vele az autó, mire fütyülni kezdett) szóval ez elődjét sem a kilóméter ölte meg, hanem a gyenge olajnyomás.
2020. ápr. 19. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!