Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Malaguti ciak 50 vélemény?

Malaguti ciak 50 vélemény?

Figyelt kérdés
[link]
2016. jún. 25. 22:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyen robogóm van lassan 3 éve. Jó, megbízható, kényelmes robogó. Minarelli blokkos, ami azt jelenti, hogy ugyanaz a motor hajtja, mint a robogók 60-70%-át, szóval ha netán alkatrész kell hozzá, nem lesz probléma.

Sebessége alattam (110kg) 60-65 körül alakul. Végsebesség max. 68km/h volt, amit GPS-el mértem, de nem szeretem hajtani. Ki lett próbálva még anno, ennyit megy, nekem meg ez elég. Kényelmes 55-60-at simán tartja, ez elég hozzá, hogy ne toljanak le az útról, városban kényelmesen tudsz haladni a forgalommal.


Ami hatalmas előnye, hogy 16-os kerekei vannak. Édesapámnak 125-ös Burgman-a van, azon 12-es kerekek vannak. Próbáltam párszor azt a robogót is, és apu is próbálta az enyémet. Közös vélemény, hogy a 16-os kerekekkel sokkal kényelmesebben lehet haladni az utakon. Közel sem ráz annyira, ha belemész a kisebb kátyúkba, vagy ráhajtasz valamire, valósággal suhanhatsz a többi kis kerekű robogó között.

Cserébe viszont (számomra) rondább, mint pl egy Yamaha Aerox, vagy sr50-es Aprilia. Mondjuk nálam ez nem szempont, a kényelem volt az alap, amiből kiindultam vásárláskor.


Meglepően nagy a tárolója az ülés alatt. Viszont ez csalóka, a bukósisakom nem fér bele, mert az alja be van szűkítve a nagyobb kerék miatt, és így nem tudom rácsukni a sisakra az ülést. Mindezt nyitott sisakkal, egy zárt ennél még inkább nem fér be. Szóval doboz ajánlott hozzá.

Viszont így a dobozzal együtt akkora helyem van, hogy kisebb bevásárlások is simán megejthetők vele.


Fogyasztás: mint írtam, nem szeretem hajtani, 55 körül használom. Ezzel együtt 3l alá nem lehet leszorítani. Köze van ehhez persze a nagy súlyomnak is. Átlagban én 3,2l-ert mértem eddigi közel 4 ezer km-em alatt. Nem olyan rossz ez, a kocsim 6l-éhez képest. :)


Végül még azt had említsem meg, hogy az üléspozíció nekem kicsit fura. Közel van a kormány az üléshez, ezért eléggé hátra kell ülnöm az ülésen, kb oda, ahol már emelkedik a vonala. Kényelmesnek így is kényelmesen ülök, nem fáradok el hosszabb úton sem rajta, de akkor is kicsit fura.

Továbbá szűkös kicsit a kormány, a két vég közel van egymáshoz. De lehet, hogy csak én érzem, így.


Összességében egy nagyon jó robogónak tartom, nem bántam meg, hogy ezt választottam. Azt javaslom, nézd meg ,ülj fel rá, menj vele egy próbakört, és ha nem száguldozásra kell (bár láttam már a neten ezekből is tuning példányokat, szóval ki tudja :D ), bátran választhatod ezt a típust.


Ha esetleg van kérdésed róla, nyugodtan kérdezz.

2016. jún. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm aválaszokat
2016. jún. 27. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!