Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van még esélyem tovább fejlődn...

Van még esélyem tovább fejlődni, vagy ez a maximum? (vezetés)

Figyelt kérdés

Még szeptemberben kezdem el vezetni egy nőnél(én is az vagyok egyébként, ha még számít ő 40 közepe én meg 20 közepén járok). Életem legnagyobb hibája volt ez, mert a kötelező 30 óra alatt semmit se fejlődtem/tanultam tőle és inkább abbahagytam az egészet, mert életveszélyes voltam. Borzasztóan izgultam és féltem az oktatómtól/mellett és az a másfél óra rosszabb volt mint bármilyen vizsga.


Aztán jegeltem a témát, de tavasszal megint nekiálltam, most már másik oktatónál, aki egy nagyon aranyos férfi.

Mellette már az első alkalommal is fényévekkel jobban ment a vezetés, pedig vagy 3 hónap telt el, amíg nem ültem volán mögé. Mellette úgy érzem egyre jobb vagyok. Most már nincs gond a vezetés technikai részére(elindulás, fékezés, parkolás stb) csak még a környezetemre nehezen tudok figyelni meg ilyen fontosabb apróságokra.


Pl ma mikor jobbkezes utcákban mentünk. A kereszteződés előtt túlságosan lelassítok vagy nem lassítok eléggé. Nehezen találom meg a középutat, vagy pl ki vannak rakva az út elején a táblák, hogy milyen jellegű az út, de átsiklik az agyam ilyen részleteken. Ne mindegyiken és állandóan, de előfordul.


Meg nehezemre esik többfelé figyelni(hátam mögé, sávváltás stb). Van még egy példa. Az előző oktatóm teljesen máshogy magyarázott mint a mostani és amikor nagyobb sebességről kéne lassítani, akkor még most is sokszor először benyomom a kuplungot és utána a féket csak, mert a nő így magyarázta, a férfi meg nem.

Úgy érzem az a nő teljesen tönkre tett és nem tudom már azokat a hibáimat kijavítani, mert mindig előjön valahogy. Pedig már nem is félek a forgalomtól, meg a vezetéstől és a férfi oktató se szegi kedvem és még most is megfordult a fejemben, hogy nem is kell nekem jogsi, pedig nem ártana ha lenne. Egyébként 40 órát mentem eddig.


2016. jún. 27. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Persze, hogy fejlődhetsz. Sőt, ha már meg lesz a jogosítványod, akkor fogsz majd igazán fejlődni, ha vezetsz minden nap. És utána is, még évekig fejlődni fogsz.

Nekem férfi oktatóm volt, és én nála paráztam úgy, mint te a nőnél, de nem adtam fel. Szóval szerintem kár keseregni, hogy hogyan indult. Most a jelenre koncentrálj. Sajnos sok hülye oktató van, függetlenül a nemétől.

2016. jún. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezek tipikus hibák, amelyek szinte minden tanulónál előjönnek, nálad ráadásul meg van nehezítve azzal, hogy két különböző tanítottak, és keverednek a dolgok.

Abból indulj ki, hogy sokat fejlődtél.

Az egy nagyon hibás szemlélet, hogy a kötelező 30 óra vezetés után tudni kell vezetni , nagyon sok tanuló vizsgázik 50-60, vagy még több óra gyakorlás után, és még akkor sem tudnak vezetni, csak már elfogadható az alapismeretük.

Vezetni egyedül fogsz megtanulni, amikor már nem lesz melletted az oktató.

Sok ezer kilométert kell vezetni ahhoz, hogy kellő rutint szerezz, az oktató csupán az alapokra tanít meg, azzal a jelszóval, hogy "ott, akkor, amikor erre lesz szükség, jusson eszedbe, hogy mit tanítottam"

Megtanítja a közlekedés alapjait, de kezdetben már lassan, óvatosan mersz majd egyedül közlekedni, fárasztó lesz kiélezetten figyelni mindenre, de később egyre könnyebb lesz, egyre több tapasztalatot szerzel, nem fáraszt a figyelés, nem kell már figyelned a kéz, láb mozdulatokra, az a rész rutinszerűen fog működni, s teljesen a kinti dolgokra tudsz koncentrálni.

2016. jún. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!