Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti hogyan kezelitek, amikor...

Ti hogyan kezelitek, amikor mások beleszólnak a vezetésetekbe? Titeket is borzasztóan dühít?

Figyelt kérdés
A vezetés ugyanolyan mint a férfiak körében a labdarúgás. Mindenki azt hiszi hogy ért hozzá, sőt hogy ő ért hozzá a legeslegjobban, és aki már nem úgy csinálja mint ő, az már nem is tud rendesen vezetni.. Gyakran van az hogy én fuvarozom a haverjaimat, osztálytársaimat, családtagjaimat stb.. Gyakran megjegyzik hogy milyen ügyesen vezetek, de akadnak károgók is bőven. Itt most nem arról van szó hogy konkrétan azt mondják hogy rosszul vezetek vagy hogy figyelmetlen lennék, hanem hogy folyton okoskodnak hogy miért nem így, és miért úgy csináltad? Pl: Beszólnak hogy este miért nem megyek gyorsabban a 30-as táblánál (holott így is 50-el megyek) , mert hogy nincs ott senki és úgysem mérnek már este.. Nem értik meg hogy nem azért kell lassabban menni egy adott útszakaszon mert hogy majd a rendőr elkap, hanem azért mert balesetveszélyes lehet ha mondjuk a kanyarodó utat nem látod be teljesen, és hirtelen eléd ugrik egy biciklis.. Vagy hogy miért megyek hosszabb úton A -> B-be, és nem értik meg hogy azért mert hamarabb érek oda az adott helyre, mert nincsen arra egy darab lámpa sem. De sokszor egyébként meg csak szimplán szeretnék kocsikázni egy kicsit. Számomra a vezetés egy szórakozási forma, és habár igyekszem környezettakarékosabban élni, tehát nem megyek mindenhová kocsival, feleslegesen nem állok ki és nem kezdem el pazarolni a benzint, hogy megtegyek 10 kört a városban, csak úgy. De ha egyszer beülök és elindulok valahová, szeretek kicsit autókázni is, amellett hogy teljesítem az eredeti célomat. Én tudom magamról hogy "jól" vezetek, olyanok támasztanak ebben alá, akik már 10-20-30 vagy több éve rendelkeznek jogosítvánnyal, és nem olyanok kik velem hasonlóan, 1-2 éve szerezték meg. Na persze nem vagyok idióta tudom hogy még szinte semmi rutinom nincsen és tőlem számtalan sokkal jobb sofőr van, de legalább van összehasonlítási alapom. A károgóim legnagyobb része görcsösen kapaszkodik a kormányba és unalmasan vezet. Mégsem jegyzem meg neki, mivel tudom hogy engem is mennyire idegesít. Meg nem tudom veletek hogy van, de ha 5-en ülünk a kocsiban, és mindenki azt figyeli hogyan vetetsz, az embert előbb-utóbb ez hibára készteti. Egyből nem tud felszabadultan, gátlástalanul vezetni. Persze azért ez nagyon nincsen mindig így, a családomat, testvérem haverjait, barátnőmet és az ő barátnőit, barátaimnak a nagyobb részével szívesen utazom együtt. De ugye mindenkinek vannak okoskodó haverjai, akikkel egyébként nagyon jól kijön, de ilyenkor legszívesebben kivágná őket az autóból. De azon nevetek a legjobban magamban hogy sokan csak egyszerű hétvégi sofőrök, akik a városban közlekednek csak. Nem adják oda nekik az autót sokszor, nem engedik őket még a főúton sem közlekedni egyedül.. Én meg már egyedül megtettem több ezer kilométert az autópályán, a legtöbb szomszédos országba vezettem már át gond nélkül, havi szinten is elég sok km-t teszek meg. Így kicsit humoros számomra, amikor olyan kezdnek el kioktatni, akik kicsit sem konyítanak a műszaki dolgokhoz de még tankolni sem tudnak :D Persze az ő véleményüket semmibe veszem, de hát akkor is zavaró, mikor tudom hogy nincsen igazuk. Bocsi hogy hosszúra sikeredett, de úgy érzem ki kellett adnom magamból. Aki válaszol a kérdésemre, annak előre is nagyon szépen megköszönöm.

2016. jún. 24. 11:07
1 2
 1/16 Tomcatters ***** válasza:
100%

Faterom regebbi kocsiaba volt egy olyan matrica felragasztva a kesztyűtartóra, hogy


" KUKA UTAS VÉSD AZ ÉSZBE,NE DUMÁLJ A VEZETÉSBE ! "


Azthiszem, ez mindent elmond :)

2016. jún. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Bosszantó de én már rég másképp nézek az ilyen szitura. Ez talán a legjobb módszer megállapítani, hogy milyen ember a haverod vagy bárki aki melléd kerül az autódba. Egy ostoba ember beledumál, okoskodik, mutatja hogy ő jobban csinálná.

Már tudom is hogy vele nem kell elmélyíteni semmilyen kapcsolatot.

Egy intelligens ember meg akkor sem szól egy szót sem ha tényleg valami bénaságot csinálsz.

Ezek a dolgok a másik személyiségének megismerésére vannak, tekints rá így.

Egy ismerősöm megkért, hogy vigyem el a kocsijáért a szerelőhöz. Tudtam, hogy hol van ahova megyünk, öt évig voltam taxis abban a városban (ezt ő tudta). De mégis majd ő mondja, hogy merre menjünk hogy "kikerüljük a lámpákat". Belementem a játékba. A szűk utcákban egyszer egy kukáskocsi mögött kellett várnunk 10 percet egy másik helyen meg mentő miatt szóval egy nagy cumi volt egész ötlete. Nem szóltam semmit, végül odaértünk, igaz 10 perc helyett jó fél óra alatt. Nem volt még kész a kocsija, ez is érdekes. Azt hittem telefonon lebeszélte, hogy mehet érte de nem csak úgy gondolta. Vagyis vissza is velem jött és újra azt mondja, hogy majd ő mondja merre menjek. Na bocs ennyi elég volt.

Feleslegesen rabolta időmet, pénzemet hogy elvigyem valahova feleslegesen. Beledumál az utvonalba, totál hülyeséget. De ez nem zavarja még visszafelé is megtenné ugyanazt. Köszi, ennyi volt.

2016. jún. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

Én gyűlölöm ha beleszólnak, vagy kritizálna, vagy akár nézegetik az órát hogy tényleg 50-nel megyek-e.

A páromat hamar leszoktattam erről. Ha megpróbált beleszólni, elég volt egy mindent elmondó pillantással ránézni. Hamar leszokott a dologról :-)


39F

2016. jún. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nekem csak nagyapám szólt bele mindig, de hát ő kommunista volt, nem tudom 80 évesen minek akarja jobban tudni, főleg mikor világ életében 3 méteresnél nagyobb kocsija soha nem volt.

Többiek nem nagyon okoskodnak, csak a szokásos: "lassaban jaj lassaban trafipax van megbüntetnek", ez gondolom a régi rendszer, de szerencsére már elmúlt az a korszak 7 éve.

Nekem a fejembe csak az a táblázat van, hogy mikortól küldik ki a csekket, +3%, és még a km órám tévedése.

Igaz autópálya néha szerencsejáték volt, de már megtanultam hol vannak a fix beszedő gépek, illetve minden nap megnézem a rendőrségi tervezetet, melyik nap melyik utcán, melyik km kőnél mérnek.

Eddig 1 csekket nem kaptam sose, se helyszíni bírság. És nem azért mert szerencsém volt, hanem mert a szabályok adta kereteket kihasználom.

2016. jún. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nektek nyugodt az életetek :D

Faterom autósoktató és ha a családi út van, akkor az oktató autóval megyünk, mellettem ül és folyton a pedálokat matatja :D Ha a saját autómmal megyek valahova, akkor is megjegyzi, hogy hogyan indultam el a ház elől :D

2016. jún. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a litániát, de a fő kérdésre válaszolok.

Nálunk mindkettőnknek van jogsija, és sokat is vezetünk (én mostanában többet, mert messzebb dolgozom).

Férjem sokkal biztonságosabban vezet, teljesen más ritmusban, mint én. Sokszor megpróbál beleszólni, de erre csak annyit mondok: Most az én kezemben van a kormány, úgy vezetek, ahogy akarok. Majd ha te vezetsz, akkor úgy megyünk, ahogy neked tettszik".


Nekem 9 éve, neki 13 éve van jogsink, rengeteg km-t vezettünk eddig, balesetmentesen.

Úgyhogy most már abszolút nem érdekel, inkább röhögök rajta, hogy "fél mellettem", mert nem vagyok balesetveszélyes, csak nem úgy vezetek, mint ő.

2016. jún. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én lesz**rom, annyi, hogy szeretek néha úgymond elég dinamukusan menni :D És ha tudom hogy valaki olyan utazik velem, aki fél, akkor valóban átváltok normális vezetésre :)
2016. jún. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Faterom próbált egyszer beleszólni. Akkor már több ezer kilóméter volt a hátam mögött, ő meg "csak" városi úrvezetőként autókázik. Magyarázott, okoskodott, folyamatosan szövegelt.

Amikor elegem lett és besokalltam, Leálltam a kocsival - csúcsforgalom, belső sáv, tömegnyomor - kiszálltam és otthagytam azzal hogy majd találkozunk, ha annyira tudja, vezessen. Én meg elmentem az éppen érkező busszal.

Soha többet nem szólt bele.

2016. jún. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Jobb ha megszokod, hogy mindig azok vezetnek jobban akik nem a volán mögött ülnek. Ha nem akkor is!

Amit sosem fognak fel az többek között az, hogy mást látnak az anyósülésből. A minap épp anyósom jött velem mikor autópályáztunk, és elkapta a feszültség, hogy már miért nem megyek át a belső sávba, mert fosott hogy át fogunk térni a másik autópályára. (M7-M0 találkozás) Én tudtam, hogy még bőven van idő, de az ujja folyamatosan az égben volt balra mutatva. Én meg mondtam, hogy értse már meg, hogy 200-al közelednek a belső sávban, még nem tudok átmenni, de még van idő. Nyilvánvaló, hogy én érzem jobban mikor kell aggódni. Én vezetek, én vagyok lendületben, én érzem mennyivel megyek és mennyivel jön a másik és én látok bele a bal tükörbe. Te is csaj vagy?

Sokáig engem is idegesített amiket leírtál, 13 éve van jogsim, és kb. mostanra jutottam el oda, hogy már leszarom ki mit dumál. Katapultálom őket. :-) De előfordul, hogy direkt idegesítem ha túl sokat dumál.

2016. jún. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. "Megnyugtató" hogy másoknál is jelent van/volt ez a jelenség. Valaki kérdezte, a nemem. Férfi vagyok.
2016. jún. 24. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!