Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lóerő vagy a nyomaték számít...

Lóerő vagy a nyomaték számít jobban? Itt benzin és diesel közti összefüggésre utalok.

Figyelt kérdés
Mert azt mondják, hogy lehet ugyan akkora lóerő de nagyobb a nyomatéka a dieselnek és nyomatékos érezni, hogy van ereje stb ilyeneket mondanak nekem , de mégis a benzines legyorsulja. pl.: clio 1.4- 98 le 127 Nm vs 1.5 dci 82 le 200 Nm. Sokkal nagyobb a diesel nyomatéka.

2016. jún. 27. 23:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én dízelem lóerővel kisebb mint apám benzines gépe, de az enyémnek nagyobb a lóereje és bár lassan gyorsul, de ha megindul röhögve képes vagyok apámat leelőzni. Meg persze nem egyszer volt rá példa hogy elég meredek emelkedőn kisebb gáz adással 3 as fokozatban felbírtam menni dízellel szépen kényelmesen, döcögés nélkül mint a benzinessel.
2016. jún. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rossz kérdés. Ha a nyomaték 0 akkor a teljesítmény is 0 lesz. Most akkor mi számít?

Szerintem nézz meg pár teljesítménygörbét és ráfogsz jönni , hogy mit akarsz tudni.

2016. jún. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vezettem mindkettőt kérdező.

A dizel sokkal kellemesebb és erősebbnek érződik. 2000 fordulaton már van ereje bőven. A benzinessel ha akarsz valamit csinálni, akkor 4000 felett kell pörgetni, akkor megy jobban a dizelnél. Na de kinek van kedve mindig agyonpörgetni, főleg városban?

De ha gyorsulásról beszélünk, vagyis húzatás leszabályozásig, akkor a lóerő számit, a nyomaték kevésbé.

2016. jún. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit akarsz!

Egy CR diesel sokkal ugrósabb, dinamikusabb, mint egy kb ugyanakkora(szívó) benzines. DE! Ha gyorsulás, végsebesség kell, akkor a benzines legtöbbször veri.

Nekem volt mindkét autó(amiket írtál).

A 82-es dci baromi jó motor, 1500-tól nagyot tol. 5-ben 100-ról pikk-pakk 160. Emellett hihetetlenül keveset fogyaszt. Legmagasabb átlagom 4,4 volt, de pl Horvátországból 3,8-as átlaggal jöttem haza.

Az 1,4 16v tapasztalataim szerint talán a legjobb ebben a kategóriában. Nagyon erős, és mégis jól fogyaszt(nem a dci-hez képest). 200 feletti tempóra képes 5 személlyel is. 7 körüli átlaggal jártam vele, de 21 éves voltam, szóval folyamatos állatkodás... :)

2016. jún. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Ilyen bohóckategóriás köbcentikkel, nincs értelme nyomatékról meg gyorsulásról beszélni, ez a-ból b-be, na erre való.
2016. jún. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy F1-es autó 1500cm3...
2016. jún. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Így van, az F1es is 1.6-os, és sokkal nyomatékosabb, mint a régi 2.4, mert van rajta egy ba**ott nagy turbó. Tehát kár itt már köbcentikről beszélni.
2016. jún. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!