Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Általánosságban a dízel vagy...

Általánosságban a dízel vagy a benzines autók dinamikusabbak?

Figyelt kérdés

Melyiket nagyobb élmény vezetni?

Melyik reagál jobban a gázadásra?



2016. máj. 13. 17:26
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
93%
Általánosságban az dinamikusabb, aminek magasabb a teljesítmény/tömeg aránya.
2016. máj. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Gázadásra attól függ inkább, hogy melyik erősebb. Dízel autó kisebb fordulaton nyomatékosabb, nem szükséges 4 ezerig pörgetni, mert már jellemzően 2-3 ezer környékén leadja a max. forgatónyomatékot. A benzines pörgetve erősebb, de alacsony fordulaton nincs ereje. Persze ezek hatalmas vetítések, mert ma már léteznek nagyon alul ébredő benzinmotorok, és viszonylag hosszan tartott nyomatékgörbével rendelkező dízelek, amiket lehet pörgetni is. Hogy melyiket nagyobb élmény az erősen szubjektív. Egy sportos Honda a VTEC-el egy rakéta, de pl. a BMW 30D-ja is kipréseli belőled a szart, ha lepadlózod. Ez inkább autó függő.
2016. máj. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
33%

DÍzel minden körülmények között dinamikusabb,persze ha van benne turbo.Ma már nagyon elhízottak az autók,így hiába vannak a turbo benzinek meg hasonlók,nagyobb autókba FŐLEG a dízel esélyesebb.Nem hiába gyártott annyi dízelt mostanában az Audi meg a BMW is.

Nyílván ha nagyon sok a pénz és a sportautó a lényeg akkor egy Audi R8 vagy valami hasonlót néz az ember,de azt tényleg kell tudni tankolni.

2016. máj. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
78%

Jujujj, ennek a kérdésnek nem lesz jó vége :D


Elméletileg a benzinesek dinamikusabbak, virgoncabbak. De az a baj, hogy csak magas fordulaton. És az ember a hétköznapokban nem pörgeti a motort 4-5000-res fordulaton. Alacsony fordulaton a legtöbb 150 ló alatti benzines elég halott, és ez többek között az extrém lassú gázreakciónak is köszönhető. Többek között ezért tudott az utóbbi 15 évben ekkora teret nyerni a dízel, mert bár a gázrakciója nem jobb, de már 2000-res fordulattól is tolnak mint a barom a turbódízelek, és ugye ez teljesen normális, üzemszerű fordulat. Ettől olyan kellemes vezetni városban is, meg mindenütt, mert tartod normális 2000-res fordulaton a motort, és megpöccinted a gázpedált, már megy is, nem kell visszaváltogatni, mint a benzinesnél. Ja és a turbó-benzint most ne keverjük ide.

Na és ha engem kérdezel, akkor egyértelműen a dízelt szeretem jobban, pedig adtam esélyt a benzineseknek is, volt4 hengeres benzinesem, két 6 hengeres BMW-m, meg egy V8-as benzines autóm is, de mindig a dízelhez tértem vissza, az a legjobb.

2016. máj. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
81%
Hozom a pop cornt :D
2016. máj. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
28%

Gázreakcióban természetesen egy szívó benzines a legjobb, viszont a hátránya hogy pörgetni kell és ott él.

Dízel inkább csak jobban élhetőbb mivel 1500tól már képesek szépen menni így nem kell sokat kapcsolgatni a városban ha be akarsz sorolni vagy egy előzésnél. Kinek mi jobb. Persze minden pénz kérdése. Nekem sajnos egy öreg tdi-vel kell beérnem, szerem meg minden, aránylag dinamikus is. Viszont ha lenne pénzem egy e46 m3 sokkal nagyobb élményt nyújtana mint ez a dízel.

2016. máj. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
Ebből megitn dízel-benzin csata lesz. :D
2016. máj. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
0%
ez megint értelmes összehasonlítás...öreg TDI és M3-as BMW.Tény.hogy én az 1.9 TDI-mmel bőven verem 80-120-as gyorsulásban a nála több LE-vel rendelkező benzineseket.NYomatékot soha senki nem nézi,mintha lényegtelen adat lenne :D nem vitatkozom,tényeket írtam le,nem egy autót próbáltunk az 1.9 TDI-m ellen.Aki meg csak a papír adatokat látja és jönni akar vitatkozni,tegye...nem érdekel.
2016. máj. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Amelyikbe a turbó van.
2016. máj. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
Azonos méretű motorból a benzinesből nagyobb teljesítményt tudnak előcsalogatni.
2016. máj. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!