Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szegeden melyik autósiskolát...

Szegeden melyik autósiskolát ajánljátok? A Bóna Vilmos autósiskolánál mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Én azért gondolkodom a Bona Vilmos autósiskolán, mert ott van intenzív KRESZ-tanfolyam. (Ott 9000 Ft a tantermi oktatás vizsgadíjjal együtt és most 3400 Ft egy gyakorlati óra).


De bármely más autósiskola szóba jöhet, aminél a KRESZ tantermi oktatás 1-2 hét alatt lezajlik vagy nem túl drága az E-learning+gyakorlati oktatás a többi autósiskolához képest.



2016. jún. 29. 00:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Az iskolák, és a tanulók felé is vannak követelmények az elméleti oktatás során is, nem csak a gyakorlaton.

B kategória esetén az elméleti oktatás 28 óra, amit hozzávetőlegesen igazolni kell a NKH felé.

Akinek 2 hónapon belül megvan a KRESZ vizsga, elmondhatja, hogy gyorsan meglett, 1 hónapon belüli idővel nem szabad számolni.

A 9ezer forintos tantermi oktatásban sumákság van.

4600 forint a KRESZ vizsga díja, ami a NKH számlájára megy, az iskolánál maradó 4400 forint irreálisan kevés, az ott kieső pénzt valahol úgyis begyűjtik a tanulóktól.


Ezzel nem beszéllek le arról az iskoláról, de mielőtt fejest ugrasz a tanfolyamba, nem árt beszélni olyanokkal, akik ott tanultak (ez a kérdésed célja), mert vannak példák arra, hogy a kedvezményesen hirdetett tanfolyamon járnak rosszabbul a tanulók.

Az elméleti oktatás "piaci" ára 20-25ezer forint között mozog. A szuper kedvezményes tanfolyamok érdekes módon a végére minimum annyiba kerülnek, mint a kedvezmény nélküliek (pl. nincs meg az 580 kilométer, még vezetni kell, nem lehet vizsgázni) de ez sem gond.

Az egész tanfolyam során a legfontosabb az lesz, hogy a tanuló, és a gyakorlati oktató között milyen lesz a viszony.

Tulajdonképpen az előrelátó tanulónak nem is iskolát kellene keresni, hanem gyakorlati oktatót, ami persze nem egyszerű.

2016. jún. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

En a Bonanal vagyok most :)

Az elmelet egy het volt, utana ugy egy 2 het mulva mar vizsgaztam a KRESZ-bol, sikeresen :)

Oszinten, en megvettem a konyvet es a teszteket, es ugy lett meg, anelkul nekem a tantermi oktatasbol biztos nem lett volna eleg. De szerintem rendes oktatas volt, az oktato kedves es jofej volt, elmagyarazta amit kellett, a kerdeseinkre valaszolt, kozosen is csinaltunk tesztet.

A gyakorlati resz nekem meg csak most jon, igy arrol nem tudok nyilatkozni, de eddig en elegedett vagyok :)

2016. jún. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindkettőtöknek!


"A 9ezer forintos tantermi oktatásban sumákság van."

Ez biztos így van? Mert ha esetleg ez a 10000 Ft-os különbözetet beszedik gyakorlati óraként, hát egye fene, legalább azzal is gyakorlok.


Amúgy nem lehet, h azért annyival olcsóbb a tantermi oktatás, mert sokkal kisebb rá az igény? Ugyanis az emberek egyre inkább elfoglaltak, és inkább a rugalmas E-learninget választják ebben a mai számítógépes világban (különösen a jogsit akaró fiatalok és középkorúak).


Többiek amúgy mit tudnak erről (meg úgy az egész Bóna Vilmos autósiskoláról)?


Esetleg még melyik autósiskolát ajánljátok?

2016. jún. 30. 15:22
 4/7 anonim válasza:

Én is ebben az iskolában tanultam, csupa jót tudok mondani róla. Az elméleti oktatás 5400 Ft.-, a vizsga 4600 Ft.- volt. Tankönyv nélkül, a tantermi oktatással elsőre átmentem a KRESZ vizsgán, majdnem max ponttal. Az oktató jófej volt, mindent érthetően elmagyarázott. Egymás utáni 7 munkanap volt az elmélet tartva. Elkezdtem, rá két hétre megvolt a vizsga. Az elméleti oktatóhoz mentem vezetni, egyáltalán nem bántam meg, nagyon jó szakember, normálisan, higgadtan, profin oktat, és jókat lehet vele beszélgetni út közben is.

Tehát maximálisan ajánlom.

Bármi kérdés van, privátban szívesen válaszolok. :)

2016. júl. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Messziről kerüld el! Én az olcsó (ingyen hirdetett) tanfolyamukra jelentkeztem, de egy rémálom lett a vége! Először is a sikeres kresz vizsga után nem találtam nálok olyan oktatót aki ráért volna, ugyanis majdnem az összes mellette valahol főállásban dolgozik. Azután Csíkos Mihályhoz kezdtem el járni, aki finoman szólva sem arra törekedett, hogy gyorsan meglegyen. Kértem egy másik oktatót, de 3 hét volt a váltás, közben kegyegett az idő a 2 évből. Amikor már a 3. oktatójuk sem vált be, nagy nehezen átmentem egy másik iskolába, ahol elsőre meglett minden Pataki Istvánnál. Szóval én mindenkinek azt javaslom, hogy a Bóna Iskolát messziről kerülje el.
2017. szept. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bóna egy hatalmas átverés!!! A lehúzásra mennek csak, de iszonyat sok ismerősöm bukott meg náluk.
2017. szept. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a fél életedet és pénzedet a Bónánál akarod hagyni, csak akkor menj oda. Az ingyen hirdetett tanfolyamok miatt sok a tanuló, és 6-10 hónap mire oktatóhoz kerülhetsz, közben meg a 2 évből kiesel.
2018. márc. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!