Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik azok az okok ami miatt...

Mik azok az okok ami miatt valaki nem kaphat jogosítványt?

Figyelt kérdés
Gondolok itt betegségekre, látásproblémára stb.

2016. jún. 30. 09:40
 1/5 anonim válasza:
100%

Latasproblema miatt nem igazan szoktak megvonni a jogsi lehetoseget, szemuvegeseknek pl benne van az alkalmassagiba hogy csak azzal vezethet stb. Nyilvan aki vak az nem kap jogositvanyt:D

Agyi es psziches betegek biztosan nem kapnak, a tobbit nem tudom.

2016. jún. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, elég sok kizáró tényező van. Nagyobb részük megfelelő kezeléssel megkerülhető.


- nincs meg a minimális 8 osztálya

- vak

- nincsenek meg, vagy használhatatlanok a végtagok (mármint fél lábbal is lehet vezetni)

- olyan koordinációs betegségben szenved, ami miatt rángat a keze

- egyes agyi sérülések, rendellenességek (széleskörű lista)

- epilepszia (gyógyszeres kezeléssel és megfelelő orvosi vizsgálatokkal vezethet)

- különböző szindrómák (pl. Tourett, ha nagyon erősek, intenzívek a Tikk-ek akkor ellenjavallott

- nem tud olvasni

- nem szerencsés ha színtévesztő vagy színvak


És még számtalan dolog. Csak érdeklődtél, vagy van valami betegséged?

2016. jún. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagy részt csak érdeklődtem, de sajnos nagyon rossz a szemem mert koraszülött vagyok az egyik szemem -11 a másik -13 dioptriás. Pár hónapja lett kontaktlencsém és tökre megörültem neki hogy abban sokkal jobban látok mint szemüvegben :). De amúgy maga a jogosítvány dolog meg azért érdekel mert most mindenki körülöttem ezzel van elfoglalva,és engem is elkezdett érdekelni de én sajnos elég kevés esélyt látok arra hogy így lehetne jogosítványom.
2016. jún. 30. 22:06
 4/5 A kérdező kommentje:
Jaj ez kimaradt, bocsi köszönöm a válaszokat.
2016. jún. 30. 22:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Az autóvezetés nagy felelősség, nem mindenki alkalmas arra, hogy nagy forgalomban vezessen, ez is lehet egy fóbia, félelem. Ettől az illető még nem sérült, csak ezt nem kéne erőltetnie, nem mindenki való a volán mögé. Hiába tanulod meg az elméletet, ha azt gyakorlatban, éles helyzetben félsz megvalósítani.
2016. júl. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!