Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ilyen kevés az eladó...

Miért ilyen kevés az eladó hathengeres BMW?

Figyelt kérdés

E46-os BMW vételét tervezem. Gondoltam egyszerű dolgom lesz, mert rengeteget hoznak be Németországból. Igen ám, de ezeknek a 90%-a vagy 316i, vagy 320d. Dízelt nem akarok, a 16i pedig gyenge és különben sem egy jó motor.

Tehát a kérdés adott, miért van ilyen kevés 6 hengeres BMW?



2016. júl. 2. 16:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

A 3-as BMW,egy középkategóriás autó, ebből a típusból jellemzően a 2 literes dízeleket veszik, ebből van a legtöbb.


Az 5-ös sorozatból már több hathengeres találni.Mivel, más a vásárlóközönsége, mint a 3-asnak.

2016. júl. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

5-ösből tényleg több benzinest találni, de szerintem egymagamnak pazarlóan nagy lenne, ezért nem is vettem számításba.

Még az E36 is tetszik, de nagyon kikoptak a jók. Vannak a 200-300 ezeres bontószökevények, az 500-600 ezres lelakott, hülyegyerek autók, illetve az 1 milliós hülyegyerek autók. Gyári, jó állapotút konkrétan nem is találtam.

2016. júl. 2. 16:33
 3/19 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy a BMW a magyarok kedvenc márkája.:)

Nagy rájuk a kereslet.


Ezért is, nem nagyon van lehetőség válogatásra a használt piacon.


Az Audik nem érdekelnek?

Minőségben, kényelemben vannak olyan jók, mint a BMW.

2016. júl. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ki az aki eladna egy 6hengeres BMW-t? Főleg az "utolsó" BMW-ből

5-ösben szinte alap motor a 6henger, tehát jó hogy több van belőle.

2016. júl. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Az Audik is tetszenek, főleg az A4 b6, de nem tudom milyen motorral lenne érdemes venni. A kétezres, benzines, 130 lóerővel megbízható, de szerintem kevés egy ekkora kasztnihoz. FSI és TFSI felejtős számomra, dízelt pedig ebből sem szeretnék.
2016. júl. 2. 16:54
 6/19 A kérdező kommentje:
4. Na ez az! Az utolsó normális BMW benzinesek az E46-ban voltak. Ezért is fáj rá a fogam.
2016. júl. 2. 16:54
 7/19 anonim ***** válasza:
Ez minden autónál így van, nemcsak a BMW-nél, és mondhatni normális. Újonnan is ezeknek a 80%-uk 2.0 alatti dízel vagy benzines vétel volt, a maradék 20% lehetett szerintem 6 hengeres. Audiból is alig találsz nagy motorost, főleg benzinest. Ha B6-os A4 érdekel, akkor a 3.0 benzinest tudom ajánlani, bár nagyon ritka, de jó motor, szép hanggal és kellemes karakterisztikával. Vagy esetleg egy 1.8 turbó?
2016. júl. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%

Tanúsítom, Az A4-es 3.0 v6 benzinessel nagyon király :) És a hangja is gyönyörű.

Jól megy már alul is, nem kell annyira pörgetni, mint a BMW sorhatosokat.

Annyi, hogy a Multitronic váltósokat kerüld.

2016. júl. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
47%

6 hengeres e46-ból azért van kevés, mert itthon leginkább csak az a lényeg, hogy meglegyen a presztizs márka, és tudjanak vele menőzni, legfeljebb leszedik a 316i feliratot...

A nagy motoros BMW-k kint sokkal drágábbak, mint a 4 hengeresek.

Mindent lehet amúgy, csak keresni kell, meg ki kell várni amíg felbukkan egy megkímélt példány, nem egyből megvenni az elsőt.

2016. júl. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Az Audi jónak tűnik, de alig van ebből is. Ami az Audiban egyedül nem tetszik, hogy gusztustalanul hámlik a beltérben minden gomb. A puha tapintású felület hátránya... Új korában piszok jó lehetett.


Ezt a menőzés dolgot pedig nem értem. Hogy képes valaki egy alap felszereltségű, alap motoros autót megvenni, csak azért hogy mutogassa? (Mondjuk aki ért hozzá, az tipusjelzés nélkül is megmondja, hogy milyen motor van benne, milyen felszereltségű)

Az lenne (szerintem) a normális egy adott autó vásárlásakor, hogy nekem tetsszen, nekem legyen jó érzés beleülni, az én igényeimet elégítse ki, nem pedig hogy a random szomszédból irigységet váltson ki.

A hahu kínálata szerint viszont erre van igény, sajnos...

2016. júl. 2. 23:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!