Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mukodne e egy 150 Wattos...

StroongBooy kérdése:

Mukodne e egy 150 Wattos autos inverter egy 45Ah es akksin?

Figyelt kérdés
A mostani kocsimat ujra kene vezetekeztetni, ezert gondoltam arra, hogy inkabb veszek egy 150wattos invertert, es arra kotom ra a 60 wattos 2.1 es HiFit, h meg is szoljon vmi. De ugyam akkor, meg az akksi az 45 amperos. Mennyire lenne ez megoldhato, vagy nem mukodne? Valaszokat elore koszonom!

#inverter #áramátalakító #150 Wattos inverter #auto inverter
2016. júl. 2. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Működne, ha jár a motor, de minek? Naggyon fos hangja lesz.
2016. júl. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hat tobb okbol is. Ezt az autot (Suzuki Alto) hamarosan cserelni akarom. Es igy nem akarok mar ra kolteni ha nem muszaj. Ezert gondoltak ezt az ideiglenes megoldast, h egy inverter ra a szivargyujtora, es bele egy hifit. De egyesek megallitottak, h nem birna el az akksi... Bar azert kerdem, mert en mar szereltem be brahibol az 1000 wattos hifit (220 rol), es nem volt annyira szornyu azert.
2016. júl. 2. 21:23
 3/6 anonim ***** válasza:
hát mindenképpen kéne hogy járjon a motor.Egyszer én is gondoltam rá,hogy kipróbálom hogy mit tud egy kocsiban egy szobai 5.1.Nyílván nem oda van tervezve,de kíváncsi vagyok hogy szólna a logitech z906 a kocsimban.Attól függetlenül van a kocsimban is jó hangszórók és mélynyomó is. Az hogy a 2.1-re ráírják,hogy 60W os az nem feltétlenül jelenti azt,hogy ez meg is eszi a 60W ot szerintem.
2016. júl. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A hangteljesítmény NEM egyenlő a fogyasztással. A hangszóró tényleges fogyasztása (RMS-en) kb. a max teljesítmény (ez van feltüntetve rajta) fele.

Tehát egy 60W-os HiFi hangszórói durván 30W-t fogyasztanak +ugye maga a HiFi elektronikája, összesen kb 40W.

2016. júl. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Persze, ez igazabol lenyegtelen, h hany watt, mert azt minden termeken ahogy irtatok, hogy MAX. Itt igazabol csak azert tuntettem fel, mert meg is kb tudjatok mihez merni, h ha 150 wattos inverter egy 60 wattos hifihez. (Amugy egy Genius sw-g3000 akarok beletenni, ami vegul 70watt) dee nem is ez a lenyeg, hanem h az aksi el e birja, mert egy ismerosom ilyennel riogat, h aah 45Ah meg az indexet is alig birja el...
2016. júl. 6. 17:18
 6/6 advance válasza:
Nem kell aggódnod, simán el fogja vinni, főleg járó motor mellett. Viszont arra vigyázz, hogy az invertered tisztán színuszos legyen (pure sine wave inverter), mert ha nem akkor rendkívül zajos lesz a cucc, kivéve ha a hangtechnikád kapcsolóüzemű táppal megy (akkor ha jó minőségű akkor megszűri, láttam már abból is zajosat). A teljesítményfelvételre visszatérve az analóg erősítők kb 50% hatásfokkal működik, tehát ha van egy 2x50W-os névleges teljesítményű géped akkor az teljes kivezérlésnél közel 200W-ot vesz fel. Erősítő tervezésnél ezt vettük mindíg alapul.
2016. júl. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!