Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik gumit vegyem a három...

Melyik gumit vegyem a három közül?

Figyelt kérdés
Három gumi közül nem tudok dönteni, Goodyear Eagle F1 assymetric 3 , Conti Sportcontact5 és Michelin Pilot Sport 4 .. Ha van tapasztalat ezekkel kapcsolatban kérlek írjatok! Eddig F1 assymetric 2 volt nem voltam elájulva tőle, az előző dunlop sportmaxtól se.. Koszi nagyon előre is!

2016. júl. 2. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Na, mintha az én kérdésem lenne! :D

Nekem is Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 volt az előző gumim idén májusig, XL azaz erősített kivitelben 225/45R17 méretben. Már lekopott 3-4mm-esre és már hajszálrepedések is előjöttek a barázdákban 6 éves korára, úgyhogy cseréltem. És szintén Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 , Conti Sportcontact5 között vacilláltam. :D Még talán itt is tettem fel kérdést. :)

Én az Asymmetric 2-vel is elégedett voltam. Soha nem vezette állat módjára, de pl szerpentinen dinamikusan közlekedve se nyikkant meg soha. Igaz lehet hogy ehhez az is közrejátszik, hogy interaktív sport futóművel az autó, elektronikus lengéscsillapítás vezérléssel és természetesen ESP-vel, ASR-rel.

Nem igazán tudtam döntani. Erről a Contiról több helyen azt olvastam, hogy nagyon kopik. De ez nem volt számomra olyan lényeges szempont, hiszen 5-6 év alatt úgyis elöregszik egy gumi. Végül mégis az Asymmetric 3 mellett döntöttem. Külföldi fórumokon nagyon jókat olvastam róla és a 4db-nál már jelentősnek mondható volt az árkülönbség a Contihoz képest.

A 2-eshez képest ég és föld a különbség. Legelőször az tűnt föl, hogy abszolút eltűnt a dübörgés és szinte hangtalanul, teljes csendben gördülnek a kerekek. Ehhez igaz lehet az is közre játszik, hogy ez a mostani nem erősített kivitelű. Az oldalfala kevésbé merev.

Amitől kicsit tartottam, hogy ennek az üzemanyag hatékonysági osztálya valamiért csak "E"-s a Conti "C"-jével ellentétben. Az előző 2-es is C-s volt. Ennek ellenére nem hogy nem nőtt a fogyasztásom, hanem épp a héten sikerült az eddigi 4 éves rekordomat megdönteni vele.

Szóval jó gumi ez a Goodyaer. Szép a mintázata, halk, jó vele a fogyasztás, jó a tapadás. Én merem ajánlani. :)

2016. júl. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tomcatters ***** válasza:

Csak ezek játszanak ?

Nekem YOKOHAMA BluEarth AE 50 van, ezt tudom ajanlani, nagyon jo gumi ,vagyis nekem bevállt, előtte Yokohama Advan sport volt. Csak kicsit drága

2016. júl. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi az elsőnek! Én vagy hulla nyugodtan vezetek vagy nincs kegyelem senkinek- ilyen 50-50% -ba. Nekem 2 év alatt lenullázodott az Assymetric 2. Ráadásul elég érdekesen mert kettő olyan mintha mállana szét,magyarul rohadt gyorsan elfogyott! Másik, hogy egyszer ugy eldobta a seggét egy kanyarba az első kerekes autóm hogy majdnem szívrohamot kaptam.. Azon kívül soha nem volt gondom vele. Ilyen tartózkodó állapotba vagyok kb. Második: Hát nem tudom, ezekbe jobban bízom..
2016. júl. 2. 22:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Én a Pilot Sport 4-et tudom ajánlani, már csak azért is, mert az a legújabb fejlesztés, és eléggé dícsérték a tesztekben, és elvileg többet is lehet vele menni mint a másik kettővel.
2016. júl. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is a fenti három nagy gyártó gumijaiban bízok. A télim nekem Michelin. A nyárim Goodyaer volt és maradt is az. Árkülönbség gyakorlatilag alig van az ilyen Yokohama, Hankook és társaik között, ami persze még nem a no-name kategória.

Ilyen seggdobálást én nem tapasztalatam. Bár ahogy írtam én inkább normál, vagy legfeljebb dinamikus, de nem a határokat feszegető stílusban vezetek.

Az Asymmetric 3 egy új fejlesztés, idén év elején dobták piacra. Ha tudsz angolul, itt vannak róla vélemények. Annak idején én ezeket olvasgattam. Általában pozitívak: [link]

2016. júl. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Néztem itt én is de ugyanitt a Pilot 4 sokkal jobb osztalyzatokat kapott .. Szerintem most beujítok arra. Köszi azért :)
2016. júl. 2. 23:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Csakis a Continental, esetleg a Michelin, bármilyen gumiról legyen szó. Ezt sok sok autó után mondom.
2016. júl. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Prelli P zero nero GT, a Continental szinte összes nyárija jó, kivéve az Eco, meg a michlen pilotjai.
2016. júl. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pirelli P Zero,P zero nero,gt

Ezeketből válassz.Kopás nem a legjobb de nagyon jó a tapadásuk.

2016. júl. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem most Dunlop van, ha vennem kéne, akkor Continental lenne vagy Hankook.
2016. júl. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!