Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » GOKART (házi) versenyre...

GOKART (házi) versenyre készülök, havernak nagy a szája, hogy legyek gyorsabb nála? Miért ugrálnak a gokartokban a gyors emberek? Hogy vegyem gyorsan a kanyarokat, mire kell odafigyelnem? Érdemes melegíteni a gumit? :-)

Figyelt kérdés

2014. márc. 26. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen Gokart? Melyik kategória?


"GOKART (házi) versenyre készülök, havernak nagy a szája, hogy legyek gyorsabb nála?"


Mi azt honnan tudjuk, hogy nagy-e a szája?


"Miért ugrálnak a gokartokban a gyors emberek?"


-> Nem ugrálnak.


"Hogy vegyem gyorsan a kanyarokat, mire kell odafigyelnem?"


Hát ömmm, ha gyengébb gokarttal versenyzel, akkor nagyon számítani fog a tömeged, hisz tudod. Olyat már láttam, hogy valakinek lesúlyozták a gokartját pontosan emiatt. Gyerek meg görcsöt kapott (= sírva fakadt).


"Érdemes melegíteni a gumit?"


Ha van felvezetőkör, akkor berángathatod kicsit, igen. De ilyen nyüzüge járgányoknál (ha gyengébb kategóriáról van szó) nem nagyon fog számítani.



A fiataloknak meg borzasztó problémái vannak azért.

2014. márc. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Lehet, hogy figyelmetlen vagyok, de sehol nem látok legalább 1 nick nevet. Na mind 1.


Az előttem válaszolóval sok kérdésben nem értek 1 -et, és pár válasza nem a kérdésre adódott.


"hogy legyek gyorsabb nála..."

Ez két kérdés 1-ben.

1 Úgy tudsz gyorsabb lenni, (és most nem nála) hogy megkeresed az általad elérhető sebesség alapján a leg ideálisabb íveket, ami nem minden esetben olyan egyértelmű. Függ a vezetési stílusodtól, az agresszivitásodtól, hogy nagy sebességgel mész e bele a kanyarba, vagy inkább a kanyar után "robbansz" ki, stb.

2 Nála meg csakis úgy, hogy 1 pár körön keresztül leköveted, hogyan vezet, kanyarban mely íveket használja, bírja e a nyomást, pl. ha szorosan követed sokat hibázik e, stb. és rájössz, hogy Te hol vagy jobb.

Igen, "ugrálnak a gyors emberek" de gcsak bizonyos esetekben. Sebváltós gokartoknál nincs értelme, mert a motor megfelelő fordulatát a jó sebességi fokozattal lehet megtalálni.

Az ún bérgokartoknál, ahol röpsúlyos kuplung van, ott amikor "felugrik" a versenyző, akkor kisebb súlyt kell lendítenie a motornak, így 1 csöppet jobban gyorsul.

Akkor "tökéletes" (ami szinte sosem az) 1 kanyarvétel, amikor a legnagyobb sebességgel, csúszás nélkül tudod bevenni. Ha kanyarban keményen fékezel, vagy "rúgod" a gázpedált, akkor szinte 100% hogy kifarolsz és minden megcsúszás időveszteség.

A gokart gumik kis felületűek, így - szerintem - értelmetlen melegíteni, hiszen 1 kör alatt üzemmeleg tud lenni, így csak az erődet pazarlod.

2014. márc. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azért volt haszna a hozzászólásodnak, köszönöm :-) Tehát nem ugrálnak. :-)

Talán rosszul fogalmaztam meg a kérdést, a verseny csak a barátaim közötti versenyzésről szól a G1 kart centerben, azokkal a gokartokkal, amik ott vannak. A tömegünk egy tized kg-al tér el, szóval ott nincs egyikünknek sem előnye. Arra számít, hogy másodpercekkel gyorsabb lesz nálam (többször ment azon a pályán, ha mond valamit, 34.0xx-es kört futott a múlt nyáron). Én pár hete mentem ott először 37.7xx-et és nem tudom elhinni, hogy ennyivel gyorsabb lenne (hobbi gokartos).

Azt mondja, számít az is, hogy ő melegben érte el ezt az időt, én meg így a tél végén mentem, más gumik vannak a gokartokon..

Szóval a kérdést azért tettem fel, hogy mások tapasztalatait kihasználva gyorsulhassak és köszi, ha tudsz/tudtok segíteni!

2014. márc. 27. 10:52
 4/6 A kérdező kommentje:

2-es, köszönöm a választ!


Sok jó dolgot írtál, oda fogok figyelni ezekre!

2014. márc. 27. 11:24
 5/6 anonim ***** válasza:
amit írtál, az alapján nem úgy tűnik, hogy haverodnak nagy lenne a szája. amúgy nézz meg pár belső kamerás videót a pályáról, és próbálj azokon az íveken menni, mint amit a videóban láttál.
2014. márc. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha valakit érdekel, megvolt a buli, nekem 36.8 sikerült, persze elvert a haverom :-) De legalább fejlődtem minden körben. Köszi megint+amit privátban is kaptam!
2014. ápr. 7. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!