Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki ismerős a 2/A Vác-Budapest...

Ki ismerős a 2/A Vác-Budapest szakaszon Mennyire biztonságos tempósabban menni?

Figyelt kérdés

Most költöztünk a környékre nem nagyon ismerem az útvonalat

Sok benne a kátyú?

Fix trafi ha jól láttam van több is Vác-Bp között ?

Ti átlagba mennyivel mentek rajta ? (Biztonság szempontjából főleg ez érdekel)


2016. júl. 3. 07:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Már egy ideje M2 a becsületes (?) neve.

Én még nem találtam rajta kátyút.

Én általában a megengedett sebességgel, vagy max. +15-tel megyek.

2016. júl. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi számít tempósnak? Legbiztonságosabb, ha a megengedett max környékén mész. De ha ezt soknak találod, akkor kövess egy kamiont megfelelő távolságból.
2016. júl. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

160-170 körüli tempóra gondoltam

Akkor ezekszerint kátyu mentes

2016. júl. 3. 08:12
 4/10 Tomcatters ***** válasza:

Az út állapotával nincs baj , de, h mennyire biztonságos az nagyban függ

Forgalom

Rutin

Gumiabroncs/fékek/futómű (Azért meg is tudj állni olyan tempónál ha kell )

Autó állapota

Illetve gyorsítani, ha olyan helyzetbe hozod magad ...................

2016. júl. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Már miért hoznám magam olyan helyzetbe ?

Jó állapotban van az autó Alfa 156 1.8 t spark

2016. júl. 3. 08:24
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Olasz autóval...ú anyám...

Amúgy az M2-esen rengeteg a baleset, mert ugyan a forgalom azt indokolná, hogy egy minimum osztott pályás kétszer két sávos osztott pályás autópálya legyen leálló sávval, ennek ellenére egy sima kétsávos autóút. Viszonylag sok rajta a halálos baleset és ezt általában a felelőtlenül előzgetők miatt van.

Én azt javaslom, hogy érd be a 110-120 körüli tempóval! Nem csak a Te hibádból szenvedhetsz balesetet, viszont magadon kivül mást is kinyírhatsz!

Az M2 jelenleg 32 km hosszú, azaz az, hogy mondjuk 160 helyett 120-al mész 4 percet jelent összesen...nem hiszem, hogy megéri...

2016. júl. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Miért mi a baj az olasz autóval ?
2016. júl. 3. 09:03
 8/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

Nem a kátyúk miatt nem túl biztonságos, csak így is legalább hetente van baleset, többnyire relatív gyorshajtók miatt. Amióta az M0-n középre betonfal került (déli rész, amit azóta bővítettek is), azóta a 4-es út mellett ez lett az új halálút.

A forgalom amúgy elég nagy mindkét irányban, tehát a 160-as átlagtól messze leszel. A 35km-en max 4-5 percet nyersz ha száguldozol, az oda-vissza max 10 perc. Ennyit megér az életed?

Fix traffi 1db van (Bp felől mindjárt az elején), viszont gyakran mérnek autóból, és elég sok helyre ki tudnak állni, akár felüljáróra is.

2016. júl. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Beviz Elek ***** válasza:

Januárban költöztem el a környékről, bár nem hinném hogy sok dolog változott volna.


Göd-M0 szakasz:

Az út állapota elég jó, lehet haladni rajta, én 120-160 között jártam. Csúcsforgalomban megy a vonatozás de lehet előzgetni, viszont sok autón nem működik a tükör, simán kivágnak eléd ha 130-140 környékén előzöd a sort.


Néha áll 1-1 rendőrautó a Shellnél, elég sokszor, legfőképpen éjszaka (miért pont akkor??) közvetlenül a gödi lehajtó után BP irányába ahol összeszűkül 2x1-re és marad egy kis üres placc. Fix traffi akkor még csak egy volt, az M0-tól párszáz méterre ez a véda hányinger. Ami a Shellnél van az csak sima útdíjas kamera, lehet csapatni alatta (160nál tesztelve). Sokan nem tudják megkülönböztetni a kettőt...

Bp felé az utolsó felüljárón (Dkeszi felhajtó utáni kis jobbos kanyar) régen traffizgattak, bár én nem sokat láttam az elmúlt időben.


Ritkán lezárják az utat a Shellnél és kiköltözik a KPM, aztán találomra/szimpátia alapján kivesznek egy kis izzasztásra.


Ahol 2x2 sáv van, az 110es mivel autóút és nincs korlátozás. Ahol szűkül 2x1-re oda kirakták a 90et. Sok embernél hiányos a KRESZ ismeret és azt hiszi hogy végig 90es. Extrém esetben (ilyennel is vitatkoztam) azt hiszi hogy az M0-tól a Fót utáni 2x1-ig 60-as, mert a kanyarodósávban 60as tábla van, aztán szid mindenkit hogy lehetetlen egy ilyen úton 60nal menni, biztos a pénzbehajtás miatt csinálták így.


Reggel halál ha Bp központjába mész, érdemes trükközni, sok időt spórolhatsz.


Ha baleset van, akkor ne menj inkább sehova, kivéve ha van helikoptered. Van pár kis földút ahol át lehet csapni, de olyan rossz a minőségük hogy a sírás jön rád ahogy mész. Amennyiben nem élet-halál fontosságú az ügy, inkább halaszd el másnapra.

2016. júl. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tomcatters ***** válasza:
Elek .... Az meg a másik .... Múlt nyáron ugyan igy jártam 2 hét alatt 2x péntek délután Bp től vác felé .... Azt hittem, h baleset van, azért kell araszolgatni(legalabb 30 percet)... , erre..... shellkútnál szedik ki az autósokat ......
2016. júl. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!