Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ellenkező irányba forog...

Roni Balogh kérdése:

Miért ellenkező irányba forog a kerék?

Figyelt kérdés
vettem egy polymobil elektromos biciklit működő képtelenül ellenkező irányba forog a kerék, mi lehet a baja?

2016. júl. 3. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Nem fordítva ülsz rajta?

Egyenáramú motoroknál a polaritás határozza meg a forgásirányt, tehát vagy az akku, vagy a motor van fordítva bekötve. Vidd szervizbe.

2016. júl. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
megforditottam a vezetéket ellenkező irányba indulna
2016. júl. 3. 10:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Vedd ki az agymotoros kereket, fordítsd meg 180 fokkal, és szereld vissza. Így már a helyes irányba fog menni.
2016. júl. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Erről eszembe jut egy történet. Kb 50 éve, nagyszüleim falujában az állatorvos egy oldalkocsis Izs motorkerékpárral járt. Naponta bement a kocsmába, és mivel jelezni akarta, hogy csak rövid időre tért be, hagyta pöfögni a motort a bejárat előtt. Persze mindenki igyekezett jóba lenni vele, így mindig fizettek neki egy rahedli italt, és szegény moci egész nap csak pöfögött. Nem emlékszem már, kinek volt az ötlete, de leállítottuk, majd hátrafelé betolva indítottuk újra, Üresbe tettük, aztán hagytuk pöfögni. Az öreg kijött, kackiásan, nagy gázzal elindult, aztán ajtóstól betolatott a kocsmába. :-))

Bocs az offért.

2016. júl. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nagy lehetett utolsó. Meg lehet ez csinálni másik morral is?
2016. júl. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem, tudtommal nem lehet. Illetve egyetlen egyszer sikerült, de az is véletlenül. Egy agyon berhelt Verhovina 4-es, szintén orosz gyártmányú mopeddel akartam ugratni, de az még csak fel se ment a dombra, hanem lefulladt, és mikor visszafelé kezdett gurulni, akkor pöffent párat. Persze sürgősen leállítottam.
2016. júl. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!