Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire számíthatok mikor a vevő...

Mire számíthatok mikor a vevő 3 hét után azzal fenyegetőzik hogy feljelent? Honda CR 125 16 éves motor.

Figyelt kérdés

Eladtam 3 hete egy felújított Honda CR 125-ös motort 99-est .

És a vevő 3 hét után felhív hogy a tank el van repedve folyik az üzemanyag . Én megmondtam neki hogy szó se lehet semmiről . Azt mondta 60e ft lesz a javítási költség hogy álljam a felét mert még valamit mondott hogy az olajleeresztő csavar állítólag kiesett belőle.

Nem vagyok motorguru de ilyen nem létezik hogy ilyen b..fszokat fogjak ki .

14 éves srácnak vette meg a motort .

Azt mondja feljelent .



2016. júl. 4. 08:07
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Motor körbe lett fényképezve mikor elvitték,hónapokat állt állványon telitankolva sose folyt semmi belőle.
2016. júl. 4. 08:08
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele. Nem új motor és nem is kímélő használatra van (ő se arra vette), úgyhogy bármikor lehet vele valami, akár az ő (nem kímélő) használatuk alatt.
2016. júl. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 joco5582 ***** válasza:
18%

Szia,

Kizártátok a szavatosságot a szerződésben? Azaz a végén szerepel valami erről? Másrészről függ hogy piaci ár alatt vagy felett vette-e meg a motort a vevő.

Szerintem törekedni kéne a megegyezésre. Mármint ha vett egy 100 ezres motort mikor a 300-ba kerül a többi, jogosan mondhatod, hogy ez benne van a pakliban. A gond szerintem ott van, ha megfizette a drágább masinát - abban a hitben hogy kitűnő állapotú.

Ennyit általánosan. A konkrét hibára visszatérve.

A tank repedése a vásárlás pillanatában nyilvánvaló volt? Mármint volt benne benzin? Folyt akkor?

Itt sajnos a vevőnek neked kell bizonyítani, hogy rejtett hiba volt, vagy nem állt fenn a hiba a vásárláskor.

Olajleeresztő csavarra meg, hát csavarja vissza a csavart ha kiesett.

Ha netalán mégis megvolt a hiba a tanknál, szerintem alkudozz. Kérdezd meg tényleg ennyi-e. Ilyesmi

2016. júl. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon úgy hangzik, hogy a kis taknyos odaverte, és szépen eldobta a motort.

Mindkét sérülés beleillik a képbe :)

2016. júl. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A motor piaci ár alatt volt ,mivel idomok nem a legszebbek voltak fakó ,illetve repedt volt . De tank teli volt és egyáltalán nem folyt nálam sose . Motort én motorikusan felújítattam számlám van róla ,de azt se kérte. De mondta helyszínen esztétikai állapot nem érdekli . De mikor elvitte már akkor mondta hogy ha nem indul be másnap vissza hozza mert nem kapugarancia van már . Én meg mondtam hogy csak cég esetében van garancia ,magánszemély esetén semmi . Motor megy ,teszi a dolgát .

De komolyan , gyerek 100% hogy oda verte és rám akarnak minden sz..rt kenni .

Mai nap folyamán még kapcsolatot felveszem vele utána már nem foglalkozom vele.

És igen a motor körbe lett fényképezve ,illetve videóm is van róla álló helyben beindítva .

Persze nem ,első képen már dagonyába vitték bele én ide haza pályán mentem vele körbe körbe .

Szerződésben kizárás nincs a szavatosságra . Mivel motornak baja nem lehet mert átnézték eléggé .

Csak hogy rejtett hiba nincs .

De a srác is aki alá írta 14 éves ő meg szerintem hivatalosan tulajdonosa nem lehetne mivel nem felnőttkorú így ilyen papírt alá se írhatna .


Köszönöm mindenkinek a türelmet a sok segítséget !

Teljesen elkeseredtem hogy mit akarnak tenni ... Tipikus Magyar, már mikor felhívott fele annyiért oda adnám-e .Vízpumpa tömítés elengedte az csöpögött szóltam ,mutattam ,lealkudták azt is elnéztem .

Sose senkit nem vertem át .

2016. júl. 4. 09:10
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsen! Ki fogják röhögni a tagot.
2016. júl. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%
Ha nincs a szerződésben kizárva 6 hónap szavatosság illeti meg.
2016. júl. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Telefont nem felvenni többet, e-mailre nem válaszolni, vicc az egész.
2016. júl. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ezek nem garanciás hibák ! Ne foglalkozz vele , hagy jelentsen .
2016. júl. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj.Hiába jelent fel nem lehet belőle semmi problémád.Kinevetnék a tagot hogy mit akar.Ez egy régebbi versenymotor.Ezekre a gépekre nem lehet garanciát kapni-adni.Ne is törődj vele.
2016. júl. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!