Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire számíthatok mikor a vevő...

Mire számíthatok mikor a vevő 3 hét után azzal fenyegetőzik hogy feljelent? Honda CR 125 16 éves motor.

Figyelt kérdés

Eladtam 3 hete egy felújított Honda CR 125-ös motort 99-est .

És a vevő 3 hét után felhív hogy a tank el van repedve folyik az üzemanyag . Én megmondtam neki hogy szó se lehet semmiről . Azt mondta 60e ft lesz a javítási költség hogy álljam a felét mert még valamit mondott hogy az olajleeresztő csavar állítólag kiesett belőle.

Nem vagyok motorguru de ilyen nem létezik hogy ilyen b..fszokat fogjak ki .

14 éves srácnak vette meg a motort .

Azt mondja feljelent .



2016. júl. 4. 08:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Amugy én is egy hasonló évjáratú kx-et vettem 3-éve.A tulaj azt mondta minden működik és nem kell hozzá se nyúlni csak tankolni.Olcsón vettem és látam hogy azért kell bele pénz.Egy hét után belenéztem a hengerbe és láttam hogy a nicasil réteg totál a végét járja,meg a dugó is.Ezután szép lassan mindent ujítani kellett.Teleszkópok,fékek,komplett motor generál,himbarendszer stb.Ez egy versenymotor.Nem is tudom mit gondol némelyik ember amikor vesz egy ilyen motort.
2016. júl. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szavatosságot nem lehet kizárni semmilyen szerződésben, ha bele van írva akkor azt simán meg lehet támadni bíróságon. Viszont a vevőn van a bizonyítási kényszer hogy a hiba már fennállt az adás-vételi szerződés megkötésekor is. Ez nehéz lesz...
2016. júl. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg benne van az adásvételiben, hogy minden hibát közöltél, azt tudomásul vette.

Ez után minden hiba javítási költsége az ő zsebéből megy, semmi közöd hozzá, főleg nem rendeltetés szerű használat esetén. A kép tök tipikus, ahogy más is írja, kisgyerek felült, zakózott, apuci megpróbál kis pénzt szerezni. Szánalmasnak tartom az ilyen embereket!

2016. júl. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 joco5582 ***** válasza:

Ha van tanúd, márpedig lennie kellett az adásvételkor, akkor tudjátok bizonyítani, hogy a tank nem folyt.

Szerintem ez a könnyebbik eset.

Ha igazán jogszerűen akarsz eljárni, írjál egy papír alapú levelet ajánlva feladva a címére (másolatot megtartni :)). Miszerint képekkel igazolva tanúk előtt a hiba nem ált fenn a vásárláskor, így elutasítod az adásvétel után kapott panaszokat, nem áll módodban a javítást semmilyen formában és arányban átvállalni. További információk ügyében forduljon az ügyvédjéhez.


Ha ez megvan pereskedhet évekig ha erre van pénze meg energiája. Hozzáteszem, kisebb értsd 100 200 ezer forint esetén senki nem fordul ügyvédhez, és millió alatt az ügyvéd sem indít el pert, mert nem éri meg. A rendőrség nem szól bele, a fogy védelem pedig szintén megegyezésre ösztönöz nem perre - már ha a panaszok valósak és érvényesíthetők. De itt ezt komolyan kétlem

2016. júl. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, kérdező! A vevő úgy gondolta, hogy egy próbát megér. Ha nem foglalkozol vele, hamar leakad rólad, mert nem tehet semmit.
2016. júl. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Üzletszerűen adsz-veszel motorokat?


Ha IGEN, akkor van szavatosság, vigye vissza hozzád, és csináltasd meg, hacsak nem tudod bizonyítani, hogy az a nem rendeltetésszerű használat eredménye.


Ha NEM, akkor ne érdekeljen, küld el a sunyiba.

2016. júl. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Egy sima magányszemély vagyok aki egy nagyobb motorra vágyik lassan ami forgalmis.

Rendőrtől illetve család könyvelőjétől is meg lett kérdezve pár dolog , üzenetváltást is meg mutattam elég érdekes dolgokat írt,illetve olyanokat amivel őt vennék elő zaklatásé és fenyegetőzésért .

Egyértelműen többen mondták hogy hagyjam ne foglalkozzak vele mivel cross motorról beszélünk , illetve 3hét után keresett. Egyszerű a képlet mint írta az egyik válaszoló . Gyerek elesett a motorral és rám akar az apu mindent fogni .

Köszönöm mindenkinek a türelmet ,jelentkezem ha volna valami következő hónapban !

Jó látni hogy végre a Magyarok is tudnak segíteni másikon :/ !

2016. júl. 6. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!