Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudnátok tanácsot adni 1500-as...

Tudnátok tanácsot adni 1500-as Lada motor tuningolásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szerbusztok!

Szeretném a LE-t kicsit feljebb vinni utcai használat céljából szeretett 1500-as Ladámba! Mit javasolnátok ezt hogyan tegyem? Mit kéne cserélnem? Honnan kéne mennyit lefaragni és/vagy felfúrni? Mivel házilag nem tudnám megcsinálni a lefaragás felfúrást, tudnátok javasolni valakit aki megtudja csinálni és nincs nagyon messze Győrtől?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. júl. 4. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem utcai használatra minek a + Le?
2016. júl. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

zsiguli.hu

Minden rajta van amire szükséged van. Segítőkészek a forumon is.

2016. júl. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi!


Igen megkérdezheted! a válasz: mert miért ne + valahol elkell kezdeni nem egyből pályára meg ilyenek ;)és szeretném tudni mindennapi használatban mit tudok kihozni a szekeremből.

2016. júl. 5. 07:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Sport vezérműtengely, dupla pakolás a hengerfej alá, felfúrni, nagyobb dugattyúk, jól beállított karburátor és gyujtás és szelepek. De 10-12 l meg fog enni így napi használatban.
2016. júl. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Viszont az alkatrészeket érdemes hozzá megnézni ukrán vagy orosz oldalon. Ha valami kérdésed van írj privátba, segítek ha tudok.
2016. júl. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es válaszolónak a dupla pakolására reagálnék. Pont hogy nem dupla pakolás kell, hanem a blokkból is síkolni, hogy szintbe járjon a dugó, és a hengerfejet is síkolni szokás 1mm-t kb. Így növekszik a kompresszióviszony, ami az alap ladánál eléggé kevés (9-10 közt van valahogy) Viszont így nem nagyon jó a 95-ös benzin mert kopogni fog a motor, 98-as kell minimum.


Kérdező, jelentkezz Facebook-on Lada alkatrész bazár-ba. Sok tuning alkatrész van és segítőkész emberkék.

2016. júl. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én lecseréltem a kipufogórendszert 50-esre, + a megszakítós gyújtást Hall jeladósra. Azóta lendületesebben megy, kevesebbet eszik talán egy literrel. Majd én is tervezem kikönnyíteni kicsit a blokkot, de utcára egyenlőre elég ennyi. Nálam ez a 2 átalakítás sokat dobott rajta, nem kell nagy gázzal indulni mint eddig, és hidegbe sem kell sokáig szivatóval járatni. Az motor járása is sokkal egyenletesebb hála a Hall-os gyújtásnak (szilikonos gyújtókébel és jobb minőségű gyertyák is kellenek).
2016. dec. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!