Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51 gyújtás/gyertya...

Simson S51 gyújtás/gyertya probléma?

Figyelt kérdés
Hello. Az lenne a problémám hogy a Simsonom néhány méter (talán néha 1-2 km) után random gondol egyet hogy neki mára elég a motorozásból és elmegy belőle az erő. Nos ezt úgy kell elképzelni hogy megyek egy kényelmes 50-es utazóval azt hirtelen lehörög a motor, elmegy belőle az erő majd szép fokozatosan megáll és nem megy semerre. Kivettem a gyertyát és hát nem meglepő módon totál fekete. Ennek ellenére mindig rúgásra indul hidegen-melegen és eddig sosem volt vele baj. Szikra is van, kékes-lila színű és elég intenzív. Mi baja lehet? Még nem próbáltam másik gyertyával, a héten veszek egyet. Haver azt mondja hogy szarul van belőve a gyújtás. Na most hogy mindig rúgásra indul nem értem hogy hogy lehet szarul belőve... Holnap ha hazaérek melóból kipucolom a karbit is hátha esetleg az a baja. Egyébként 16n1-12 karbi van rajta. Valakinek valami ötlet? Előre is köszönöm!

2016. júl. 5. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a kipufogó van tele korommal és azért fullad le és azért kormol, nem tud eltávozni a gáz.

De persze mástól is kormolhat, ha rossz a levegő/benzin arány, vagy túl sok olajat öntesz, vagy alacsony hőértékű, rossz gyertya.

2016. júl. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Plusz még az ócska pl arol olajtól is kormolhat.
2016. júl. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1-2 km? Pont kifogy az úszóházból a nafta-Agyas haverodnak mond meg hogy semmi köze a gyújtásnak ehhez.

Állíts az úszószinten kicsit,illetve nézd meg a tankban lévő szűró állapotát...

Ha nem hegyezed néha,nem is lesz őzbarna a gyertya.

2016. júl. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem használok Arol 2T-t. Soha eszembe se jutna :D Holnap meló után átnézem a karbit, allítok az úszószinten, aztán majd ha befejeztem jelentkezem :)
2016. júl. 5. 21:38
 5/10 A kérdező kommentje:
Ma pl úgy volt hogy tankoltam 3 liter 95-öst aztán öntöttem hozzá 1 deci Shell Advance VSX 2T olajat (mindig ezt szoktam), próbáltam beröffenteni aztán 2 rúgás után nem indult és már sejtettem hogy baj van. Kivettem a gyertyát, fekete volt, nagyon picit olajos is volt, megcsiszoltam aztán visszaraktam. Mentem vele kb 30 métert majd szintén ledadogott, elment az erő és megállt. Ezután ismét kivettem a gyertyát, megcsiszoltam, megtöröltem és haza is vitt (10km) aztán újra leállt szintén az előbbi tüneteket produkálva. Délután feljebb állítottam az alapjáratot illetve megint csiszoltam a gyertyán és hibátlanul működött, mentem is vele 6 km-t. 1 óra elteltével menni akartam egy kört vele hogy megnézzem csinálja-e még ezt a problémát és épp hogy kifordultam a kapubejáróból (mentem kb 5 métert) és megint leállt az előbbi tüneteket produkálva. Na ilyenkor mi lehet?
2016. júl. 5. 21:46
 6/10 anonim ***** válasza:

Nincs pörgetve rendesen,agyonszívtamagát.

Adj egy kicsit a szájára,menj vele retekgázon párszáz métert és jólesz

2016. júl. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sok benzint kap. Ez akkor lesz már tolerálhatatlan mikor bemelegszik a motor. Felül kell vizsgálni a karbi összes tömítését, alkatrészét és azok beállításait.
2016. júl. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1:30-as keverék nem sűrű neki egy kicsit?

rakj bele 1:5

2016. júl. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
* 1:50-est
2016. júl. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Lehet hogy az olaj is sok. A napokban ki lesz takarítva a karbi és máskor ha csak 3 lityót tankolok akkor max fél deci olajat adok neki. Aztán még megnézem a gyújtást is hátha az is el van mászva esetleg. Mert még sosem volt őzbarna a gyertya, viszont eddig még soha nem állt meg alatt ez miatt.
2016. júl. 6. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!